Wydanie nr 338/2022, Niedziela 4.12.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uratował tonącego wędkarza.

  • Wydanie nr 338/2022
  • 10 czerwca 2022, 09:22
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Uratował tonącego wędkarza. fot. KPP Malbork
W niedzielę, 5 czerwca br. sierż. szt. Arnold Masys, na co dzień pracujący w Komisariacie Policji w Nowym Stawie, będąc na urlopie uratował życie wędkarza, którego łódka przewróciła się na rzece Nogat. Policjant, spędzając wolny czas na swojej jednostce pływającej, zauważył w wodzie mężczyznę, który ostatkiem sił trzymał się przewróconej szalupy. Natychmiast rzucił mu koło ratunkowe i pomógł wydostać się na brzeg.

Sierż. szt. Arnold Masys z Komisariatu Policji w Nowym Stawie jest kolejnym funkcjonariuszem, który udowodnił, że policjantem jest się całą dobę, nawet na urlopie. W środę, 8 czerwca br. do malborskiej komendy wpłynęła wiadomość e-mail od kobiety, która w ubiegłą niedzielę była świadkiem, jak policjant uratował na Nogacie topiącego się wędkarza.

- „Mężczyzna wpadł do wody po tym, jak jego łódka, z której łowił ryby, przewróciła się. Wędkarz ostatkiem sił trzymał się przewróconej szalupy, a ponad lustrem wody wystawał tylko jego czubek głowy. Całą sytuację zauważył przepływający obok na swojej jednostce pływającej policjant i natychmiast ruszył w kierunku mężczyzny. Na szczęście nowostawski funkcjonariusz jest doświadczonym wodniakiem posiadającym uprawnienia ratownika wodnego i doskonale wiedział jak pomóc „topielcowi”. Policjant rzucił mężczyźnie koło ratunkowe i pomógł mu wydostać się na brzeg. Dzięki szybkiej reakcji mundurowego, wędkarz cały i zdrowy, choć wystraszony, wyszedł z tej niebezpiecznej opresji” - wyjaśnia asp. Sylwia kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Świadkami tej sytuacji było małżeństwo pływające na większej łodzi, które pomogło funkcjonariuszowi odwrócić przewróconą łódź i wyciągnąć ją z wody. Kiedy kobieta dowiedziała się, że wędkarza uratował policjant, postanowiła wysłać do malborskiej jednostki drogą mailową gratulacje.

- „Dzień dobry, chciałam pogratulować postawy Policjanta. (…) Miło wiedzieć, że nadal można liczyć na pomoc Policji nawet po służbie, gratuluję postawy i oby więcej takich funkcjonariuszy” – można przeczytać we fragmencie maila.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.