Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Zrób selfie z najnowszym Mariankiem. Zobacz wideo.

Malbork. Zrób selfie z najnowszym Mariankiem. Zobacz wideo. fot. TvMalbork.pl
Malborska rodzina figurek Marianka powiększyła się. Z najnowszym Mariankiem możemy zrobić sobie zdjęcie przy napisie MALBORK znajdującym się przy ul. Piłsudskiego.

Zapewne wszyscy słyszeli o wrocławskich krasnalach, na figurki których możemy natknąć się w różnych zakątkach Wrocławia. A czy wiecie, że nie tylko tam spotkamy figurki kojarzone z danym miastem? W Wałbrzychu możemy podążać śladami Gwarek, czyli górników, w Zielonej Górze – Bachusików, w Kołobrzegu – mew Marianów, a w Malborku – Marianków.

Rodzina Marianków powiększa się.

Ostatnio pojawiła się figurka nowego Marianka. Stanęła przy przestrzennym napisie MALBORK przy ul. Piłsudskiego. Marianek trzyma w ręku telefon komórkowy, zachęcając wszystkich do robienia wspólnego selfie na tle napisu.

To piąta już figurka rycerzyka w hełmie i pelerynie, maskotki Malborka. Na pierwszą trafimy przy dworcu kolejowym na latarni, a drugą przed Muzeum Miasta Malborka na ławeczce. Trzecia figurka usytuowana została na murku przy ul. Piastowskiej. Jednak po jej zniszczeniu w lutym br., jeszcze nie wróciła na swoje miejsce. Czwarty Marianek zamieszkał na Skwerze Miast Partnerskich. Warto przypomnieć, że za metamorfozę z pluszowej maskotki w figurkę z brązu odpowiada plastyk Andrzej Doliński.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ewa
Ewa 30.05.2022, 18:07
Wszystko super ale na boga tam musi być polbruk, spróbuj zrobić selfie z Mariankiem i nie zdeptać kwiatów