Wydanie nr 153/2023, Piątek 2.06.2023
imieniny: pokaż (17 imion)Marzanna, Marcelin, Efrem, Maria, Trofima, Erazm, Racisław, Nicefor, Piotr, Eugeniusz, Florianna, Floriana, Mikołaj, Marianna, Fotyn, Materna, Domna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar budynku z automatami do gier – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 153/2023
  • 30 maja 2022, 10:06
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
  • 5 komentarzy
Pożar budynku z automatami do gier – weekendowy raport malborskich… fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 15 interwencji. Dotyczyły one m.in. zablokowanej windy, zabezpieczenia lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, pomocy w otwarciu mieszkania policji i PRM oraz gniazda szerszeni. Strażacy obsłużyli miejsce wypadku drogowego oraz potrącenia osoby na przejściu dla pieszych, a także wyjeżdżali do zdarzeń związanych z silnym wiatrem: powalonego drzewa, pękniętych konarów drzewa i pochylonych drzew. Wyjeżdżali do 3 pożarów: wózka na klatce schodowej, drzewa i budynku z automatami do gier.

 

Pożar budynku z automatami do gier w Malborku.

Do zdarzenia doszło w środę, 25 maja br. na ul. Mickiewicza w Malborku. O godz. 03:11 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o pożarze budynku z automatami do gier.

Po dojeździe zastępu z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano pożar budynku usługowego z automatami do gier, o konstrukcji drewnianej, znajdującego się w pobliżu budynków mieszkalnych. Pożarem objęta była część dachu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palący się dach oraz ugaszeniu pożaru. Na miejsce przyjechała policja. Strażacy otworzyli drzwi do budynku i przeszukali pomieszczenia. Nie było osób poszkodowanych. Ratownicy sprawdzili pomieszczenia kamerą termowizyjną i urządzeniem HOT-STICK - brak zagrożenia. Powiadomili Pogotowia Energetycznego o konieczności odłączenia obiektu od zasilania. Po pisemnym przekazaniu miejsca zdarzenia policji, po 51 min. zakończono działania, w których udział wzięło łącznie 7 ratowników i 2 funkcjonariuszy policji.

 

Dwie osoby poszkodowane w zderzeniu 3 osobówek na DK55.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 26 maja br. na ul. 500-lecia w Malborku. O godz. 16:16 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku 3 aut osobowych na drodze krajowej nr 55.

Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano zderzenie 3 aut osobowych. Droga zablokowana była w obu kierunkach. Jedna osoba poszkodowana.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Po dojeździe ZRM, przekazano osobę poszkodowaną pod ich opiekę. Dojazd OSP Stogi na miejsce zdarzenia. Ratownicy dokonali sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych, a także udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy drugiej osobie poszkodowanej. Na miejsce zdarzenia przyjechały lawety, strażacy pomogli w załadunku uszkodzonych aut. Po usunięciu resztek powypadkowych z jezdni, po 2 godz. 57 min. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 11 ratowników, 3 funkcjonariuszy policji i 2 ratowników medycznych.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
OszukanyPrzezWieśka
OszukanyPrzezWieśka 01.06.2022, 09:38
To na pewno Wiesiek co sam ma automaty na Sienkiewicza walczy z konkurencją
Krzyżak
Krzyżak 31.05.2022, 09:59
Ostatnio szukali nielegalnych automatów do gry a tu takie szczęście same się znalazły
........
........ 31.05.2022, 02:52
Bardzo śmieszne ale źle słyszałeś zmień szklankę tą cię oszukuję i przykładaj w inne ściany.
........
........ 30.05.2022, 11:41
Może zwarcie instalacji elektrycznej albo jakiś papieros słyszałem że w Starym Polu chodzi po domach jakiś Madejo i podłącza kuchenki gazowe na dokładkę krzywo przykręca zawór i się z tego śmieje niech się tym ktoś zainteresuje zanim będzie jeszcze większą tragedia.
Obcy
Obcy 30.05.2022, 21:02 (odpowiedź do ........)
Słyszałem, że uciekłeś z zakładu leczniczego w Starogardzie Gd. na ul. Skarszewskiej.