Wydanie nr 184/2022, Niedziela 3.07.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Heliodor, Jacek, Miłosław, Otto, Otton, Teodot, Tomasz, Leon, Anatol, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Potrącona na Kotarbińskiego kobieta trafiła do szpitala.

  • Wydanie nr 184/2022
  • 24 maja 2022, 13:10
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Potrącona na Kotarbińskiego kobieta trafiła do szpitala. fot. KPP Malbork
Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie na ul. Kotarbińskiego w Malborku. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki Hyundai nie ustąpiła pierwszeństwa 62-letniej kobiecie przechodzącej przez przejście dla pieszych. Piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

W poniedziałek, 23 maja br. około godziny 16.30 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. Kotarbińskiego w Malborku.

- „Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 58-letnia kierująca Hyundaiem, jadąc w kierunku ul. Konopnickiej nie ustąpiła pierwszeństwa wchodzącej na przejście dla pieszych 62-letniej kobiecie i doszło do potrącenia pieszej. Poszkodowaną z obrażeniami ciała ratownicy medyczni przetransportowali do szpitala. Badanie stanu trzeźwości kierującej wykazało, że była trzeźwa” - wyjaśnia asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, kierowali ruchem, wykonali oględziny, przesłuchali świadków, zabezpieczyli dostępne monitoringi, technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną i zebrał ślady. Teraz, na podstawie zebranego materiału śledczy będą szczegółowo wyjaśniać jak doszło do tego wypadku.

Policjanci przypominają i apelują: zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 1 czerwca 2021r. pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany:

-zachować szczególną ostrożność,

- zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Nowe przepisy nie zwalniają jednak pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Bardzo ważną zmianą dla pieszego jest zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do  ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.