Wydanie nr 184/2022, Niedziela 3.07.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Heliodor, Jacek, Miłosław, Otto, Otton, Teodot, Tomasz, Leon, Anatol, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dziecko w szpitalu po wypadku na 500-lecia w Malborku – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 184/2022
  • 24 maja 2022, 12:44
  • KP PSP MALBORK
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 20 interwencji. Dotyczyły one m. in. uszkodzonego piecyka gazowego, uszkodzonego dachu i przewróconych drzew. Ratownicy wyjeżdżali do 8 pożarów: samochodów, traw, śmieci i drzewa. Strażacy obsłużyli miejsca wypadku drogowego i na hulajnodze elektrycznej. Dwa alarmy okazały się fałszywe.

 

Dziecko trafiło do szpitala po wypadku na 500-lecia w Malborku.

Do zdarzenia doszło w środę, 18 maja br. na ul. 500 – lecia w Malborku. O godz. 16:49 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym. Po dojeździe 2 zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki Mitsubishi ASX, który najechał na tył pojazdu marki Mazda. Samochody znajdowały się na lewym pasie drogi krajowej nr 55, częściowo go blokując. 13 – letnie dziecko zostało poszkodowane, znajdowało się w pojeździe. Pozostałe osoby samodzielnie wydostały się z pojazdów.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (AVPU, badanie urazowe, pulsoksymetria, wsparcie psychiczne, stabilizacja odcinka szyjnego). Osobę poszkodowana przekazano ZRM. Dziecko zostało zabrane do szpitala w Elblągu. Po usunięciu resztek powypadkowych oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych, po 1 godz. 48 min. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 7 ratowników, 4 funkcjonariuszy policji oraz 2 ratowników medycznych.

 

77-latek zabrany LPR do szpitala po wypadku na Wojska Polskiego w Malborku.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 19 maja br. na Wojska Polskiego w Malborku. O godz. 07:52 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym osoby poruszającej się na hulajnodze. Po dojeździe zastępu GBA z JRG Malbork do miejsca zdarzenia (chodnik przy DK22) zastano poszkodowanego 77-letniego mężczyznę po upadku z hulajnogi. Osoba poszkodowana z urazem głowy, bez kontaktu - utrata przytomności wydolna krążeniowo-oddechowo. Policja obecna była na miejscu zdarzenia. Częściowo wstrzymano ruch kołowy na drodze.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (badanie urazowe, opatrzenie rany głowy, pulsoksymetria). Na miejsce dojechał ZRM. Podczas przekazywania osoby poszkodowanej ZRM doszło do zatrzymania akcji serca. Ratownicy przystąpili do RKO. Zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do miejsca zdarzenia. Przywrócono oddech i krążenie osobie poszkodowanej. Po lądowaniu LPR, przekazano poszkodowanego. LPR zabrał 77-latka do szpitala w Gdańsku. Po zmyciu chodnika i jezdni z pozostałości powypadkowych oraz przywróceniu ruchu kołowego na drodze, po 2 godz. 05 min. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 8 ratowników, 5 funkcjonariuszy policji i 5 ratowników medycznych.

Więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/36155,malbork-nie-zachowal-ostroznosci-podczas-jazdy-hul

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

 

 

KP PSP MALBORK
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.