Wydanie nr 184/2022, Niedziela 3.07.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Heliodor, Jacek, Miłosław, Otto, Otton, Teodot, Tomasz, Leon, Anatol, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Piesi i motocykliści na celowniku policyjnych działań.

  • Wydanie nr 184/2022
  • 20 maja 2022, 12:25
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Piesi i motocykliści na celowniku policyjnych działań. fot. zdjęcie poglądowe
Obecny weekend  to dla malborskiej drogówki czas realizacji działań prewencyjno-kontrolnych, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. W piątek od rana  mundurowi prowadzą działania „Bezpieczny pieszy”, gdzie szczególną uwagę zwrócą na nieprawidłowości w ruchu pieszych i wykroczenia popełniane przez kierowców w rejonach przejść dla pieszych. Natomiast w sobotę i niedzielę „pod lupą” policjantów w trakcie pełnionej służby znajdą zachowania na drodze motocyklistów, którzy z uwagi na piękną pogodę licznie wyjeżdżają na drogi naszego powiatu.

Zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, a w szczególności tych, do których dochodzi w rejonie przejść dla pieszych, to główny cel piątkowych działań, które realizują  policjanci z malborskiej drogówki. Zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1 czerwca 2021 roku zmieniły się zasady dotyczące pierwszeństwa pieszych na pasach przed pojazdami, ale nałożyły również na pieszych dodatkowe zakazy. Dlatego mundurowi w trakcie pełnionej służby będą przypominać kierowcom o obowiązujących przepisach i zwracać uwagę na „grzechy” popełniane przez pieszych.

Zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący pojazdem jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności oraz do zmniejszenia prędkości tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego, który znajduje się na przejściu lub podczas wchodzenia na nie. Pieszemu natomiast zabrania się  korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych. Zmiany w przepisach są teoretycznie bardzo proste i mają zwiększyć bezpieczeństwo pieszych w rejonach pasów. W rzeczywistości funkcjonariusze ruchu drogowego podczas pełnionych służb stale podejmują interwencje wobec osób, które lekceważą obowiązujące przepisy.

- „W sobotę i niedzielę (21 i 22 maja br.) policjanci będą zwracać szczególną uwagę na motocyklistów, a w szczególności popełniane przez nich wykroczenia. Kontroli będzie podlegała prędkość, z jaką ta grupa kierowców się porusza, posiadane uprawnienia do kierowania, a także stan techniczny pojazdów” - wyjaśnia asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku. - „W zderzeniu z innym pojazdem motocykliści narażeni są na utratę zdrowia, a nawet życia, dlatego ważne jest, aby na drodze podejmowali mądre i odpowiedzialne decyzje”.

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.