Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar obory w Lasowicach Wielkich – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 27/2023
  • 16 maja 2022, 13:47
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Pożar obory w Lasowicach Wielkich – weekendowy raport malborskich służb… fot. OSP Stogi
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 11 interwencji. Dotyczyły one m.in. zasłabnięcia i potrącenia. Strażacy obsłużyli miejsca wypadku oraz kolizji drogowej. Wyjeżdżali do 7 pożarów: samochodu, trawy, śmieci, obory i śmieci w oborze oraz nielegalnego paleniska.

 

Osobówką w drzewo.

Do zdarzenia doszło w piątek, 13 maja br. w miejscowości Lichnowy. O godz. 13:14 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym. Po dojeździe 2 zastępów z JRG Malbork zastano na drodze powiatowej wypadek drogowy dwóch samochodów osobowych. Seat znajdował się na jezdni, natomiast Opel na poboczu jedni po uderzeniu w drzewo. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy, którzy samodzielnie opuścili pojazdy. Brak widocznych obrażeń. Z pojazdów nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa pobliska studzienka wodociągowa.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym Oplu oraz wprowadzeniu ruchu wahadłowego na jezdni. Na miejsce zdarzenia przyjechała laweta, po czym strażacy pomogli przy załadunku rozbitego samochodu. Po dokonaniu sorpcji płynów eksploatacyjnych i usunięciu z jezdni resztek powypadkowych, po 1 godz. 57 min. działania zakończono. W działaniach udział wzięło łącznie 7 ratowników i 2 funkcjonariuszy policji.

Więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/36119,lichnowy-pijany-kierowca-sprawca-kolizji-jazde-zak

 

Pożar obory w Lasowicach Wielkich.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 15 maja br. w Lasowicach Wielkich. O godz. 23:03 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego (obora).

Po dojeździe 3 zastępów z JRG Malbork, zastępu OSP Lasowice Wielkie oraz OSP Stogi zastano pożar dachu oraz część budynku inwentarskiego o konstrukcji murowanej i pokryciu dachowym z azbestu (eternit). Nie było osób poszkodowanych. Część budynku inwentarskiego była zaadoptowana na budynek mieszkalny. Użytkownik obiektu części mieszkalnej opuścił budynek przed przybyciem JOP.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu energii elektrycznej w budynku. Ratownicy podali jeden prąd wody na dach budynku oraz jeden wewnątrz obory na nagromadzone śmieci. Przeszukali pomieszczenia przy użyciu kamery termowizyjnej (brak osób postronnych), po czym przewietrzyli pomieszczenia za pomocą wentylatora. Na koniec użyli urządzenia wielogazowego w celu sprawdzenia obecności tlenku węgla. Po 1 godz. 54 min. zakończyli działania, w których udział wzięło łącznie 8 ratowników i 2 funkcjonariuszy policji.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: OSP Stogi

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.