Wydanie nr 334/2022, Środa 30.11.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Zbysława, Andrzej, Justyna, Konstancjusz, Maura, Tadea, Kutbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Noc Muzeów z Muzeum Zamkowym w Malborku już w najbliższą sobotę.

Noc Muzeów z Muzeum Zamkowym w Malborku już w najbliższą sobotę. fot. Archiwum TvRegionalna24.pl
Muzeum Zamkowe w Malborku z oddziałami w Kwidzynie i Sztumie zaprasza na Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 14 maja br. Wybierz się w niezapomnianą nocną podróż śladami historii i sztuki.

Zamek w Malborku oferuje nocne zwiedzanie z przewodnikiem trasą prowadzącą przez wały Plauena, dziedziniec Zamku Średniego, Wielki Refektarz i Pałac Wielkich Mistrzów, dziedziniec Zamku Wysokiego, kościół Najświętszej Marii Panny na Zamku Wysokim, tarasy i ogród wielkich mistrzów, fosy i międzymurze zachodnie.

Bilety w cenie 1 zł do nabycia w kasie Muzeum i online. Ilość biletów ograniczona do 3 600 szt. Zwiedzanie w godzinach 20.00-01.00. Ostatnie wejście o godzinie 23.30.

Zamek w Sztumie zaprasza na nocne zwiedzanie wystaw w skrzydle południowym zamku oraz dziedzińca z audio przewodnikiem.

O godz. 20.00 i 21.30 prelekcja na temat historii zamku – sala wykładowa w skrzydle południowym. Ponadto w programie zwiedzanie siedziby Bractwa Rycerzy Ziemi Sztumskiej w skrzydle wschodnim. Na dziedzińcu dostępne będą stanowiska prezentujące dawną muzykę, średniowieczne gry, kaligrafię, ziołolecznictwo i czerpanie papieru.

Bilety w cenie 1 zł dostępne w kasie Muzeum lub online. Zamek dostępny w godzinach 20.00- 23.00.Ostatnie wejście o godz. 22.30.

Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na nocne zwiedzanie Zespołu Katedralno-Zamkowego w Kwidzynie, w tym prelekcję pt. „Ogrody dawniej i dziś”, wystawę jednej nocy „Kwidzyńska farbiarnia Wagnerów- klocki drukarskie”, prezentacje multimedialne „Kwiaty Maryjne” i „Kwiaty w zdobnictwie wnętrz mieszkalnych” oraz „Lokalne pocztówki z wzorami florystycznymi”, warsztaty z tworzenia kwiatów z papieru i warsztaty z kaligrafii oraz zwiedzanie ekspozycji stałych (piwnice, I piętro, skrzydło północne II piętra).

Bilety w cenie 1 zł dostępne w kasie Muzeum lub online.

Noc Muzeów w Katedrze:

- godz. 21.30 - koncert

- zwiedzanie Krypty Wielkich Mistrzów

- zwiedzanie Wieży Dzwonnej

Wejściówki do odbioru. w Tabularium. Wszystkie atrakcje dostępne w godz. 19.00-23.00. Program jest realizowany przy współpracy z Kwidzyńskim Centrum Kultury.

 

 

 

 

Informacja: Muzeum Zamkowe w Malborku

Muzeum Zamkowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.