Wydanie nr 232/2022, Sobota 20.08.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabin, Sara, Jan, Samuela
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Promocja pisanej nosem książki Przemysława Kondratowicza.

Malbork. Promocja pisanej nosem książki Przemysława Kondratowicza. fot. TvRegionalna24.pl
W środę, w Starostwie Powiatowym w Malborku miała miejsce niezwykła uroczystość. Była nią promocja książki Przemysława Kondratowicza, którą autor, z racji swojej niepełnosprawności, pisał przez okres 5 lat nosem. Nieprawdopodobna historia człowieka, który cierpiąc na dziecięce porażenie mózgowe nie poddał się i udowodnił wszystkim, że jak się czegoś w życiu pragnie, można tego dokonać za wszelką cenę.

W środę, 13 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Malborku odbyła się promocja książki pt. „Pod napięciem. Historia prosto spod nosa, która nie powinna się zdarzyć” autorstwa Przemysława Kondratowicza.

Przemysław Kondratowicz znany jest mieszkańcom Malborka. Można go spotkać jadącego rowero-wózkiem. Niektórzy mogli go mijać, gdy woził turystów czy bannery reklamowe. Mimo swojej niepełnosprawności, nie poddał się chorobie i udowodnił wielokrotnie, że niepełnosprawność to nie koniec świata. Dzięki pomocy i determinacji Jana Pawliny, dawnego dyrektora II LO w Malborku, pan Przemysław zdał maturę, po której mógł podjąć studia na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie uzyskał tytuł magistra.

- „Pan Przemek jest człowiekiem, który pomimo swojej choroby i wynikającej z niej niepełnosprawności ukończył studia, prowadził działalność gospodarczą czy udziela się społecznie na rzecz osób niepełnosprawnych. Patrząc na Jego dokonania na myśl przychodzi tylko jedno stwierdzenie – ograniczenia istnieją tylko w naszej głowie” - napisał w przedmowie książki starosta malborski, Mirosław Czapla.

Książka jest autobiografią, w której autor przedstawia swoje życie z niepełnosprawnością na wielu płaszczyznach. Jakich? Jej wydanie w liczbie 500 sztuk sfinansowało Starostwo Powiatowe w Malborku. Jak zapowiedział starosta, po jednym egzemplarzu dostanie każda szkoła z naszego powiatu. Dodatkowo Mieczysław Czapla sprezentował autorowi imienną pieczątkę, by mógł „podpisywać” swoje dzieło.

W spotkaniu uczestniczyła rodzina pana Przemysława, byli nauczyciele, władze powiatu, a także przyjaciele.

- „Naprawdę zachęcam państwa wszystkich, a szczególnie tych, którzy są zdrowi, żeby przeczytali tę książkę” - podsumował Mirosław Czapla.

Środowa promocja była o tyle bardziej wyjątkowa, ponieważ tego dnia, 13 kwietnia pan Przemysław obchodzi swoje urodziny i imieniny. Z tej okazji na wszystkich uczestników spotkania czekał przepyszny tort.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.