Wydanie nr 185/2022, Poniedziałek 4.07.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Okradali Stowarzyszenie AGAPE. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

  • Wydanie nr 185/2022
  • 11 marca 2022, 13:19
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Okradali Stowarzyszenie AGAPE. Grozi im kara do 10 lat więzienia. fot. KPP Malbork
Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kilkukrotne dokonanie i usiłowanie kradzieży z włamaniem do budynków Stowarzyszenia AGAPE w Szawałdzie. Łupem sprawców padły węgiel i drewno na opał oraz produkty spożywcze o łącznej wartości ponad 10 tys. zł.

 

Efektem działań malborskich kryminalnych było zatrzymanie w środę, 9 marca br. 25 i 27-latka podejrzanych o dokonanie czterech i jednego usiłowania kradzieży z włamaniem do Stowarzyszenia na Rzecz Bezdomnych Dom Modlitwy „AGAPE” w Szawałdzie.

- „Od stycznia do 8 marca br. policjanci otrzymali zgłoszenia o 4 włamaniach i jednym usiłowaniu włamania do budynków gospodarczych tej instytucji. Sprawcy po wybiciu szyb w oknach dostali się do wnętrza i ukradli stamtąd tonę węgla i drewno na opał oraz żywność przeznaczoną dla pensjonariuszy stowarzyszenia. Łącznie straty wyceniono na ponad 10 tys. złotych” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Nad sprawą cały czas pracowali kryminalni, którzy analizując zebrane materiały pracy operacyjnej ustalili, że za te przestępstwa odpowiadają dwaj mieszkańcy malborskiego powiatu. W środę obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

- „Podczas przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych funkcjonariusze odzyskali część produktów spożywczych pochodzących z ostatniego włamania” - informuje asp. Sylwia Kowalewska i dodaje, że w czwartek zatrzymani usłyszeli 5 zarzutów dokonania i usiłowania kradzieży z włamaniem.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

 

 

 

Zdjęcia: KPP w Malborku

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mariola
Mariola 11.03.2022, 22:11
Czy są informacje kiedy i gdzie złodzieje okradali i niszczyli mienie mieszkańców? Dane z lat ubiegłych?