Wydanie nr 269/2023, Wtorek 26.09.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork solidarny z Ukrainą.

W obliczu tragedii, jaka ma miejsce od kilku dni za naszą wschodnią granicą, gdy mieszkańcy Ukrainy masowo uciekają przed agresją Rosji, cała Polska masowo ruszyła z pomocą dla uchodźców. Również w Malborka powstał tymczasowy magazyn na zbiórkę rzeczową dla obywateli Ukrainy.

Cały świat jest od kilku dni w szoku. Chyba nikt do końca nie wierzył, że wojna w Ukrainie dojdzie do skutku. W obliczu tej ogromnej tragedii wielu obywateli Ukrainy, głównie matki z dziećmi i osoby starsze, uciekają przed rosyjską agresją. W całej Polsce przygotowywane są miejsca, w których uchodźcy będą mogli znaleźć odrobinę ciszy i wytchnienia od wydarzeń w swoim kraju. Również w Malborku wyznaczono takie miejsca, m.in. w dawnym schronisku młodzieżowym czy hotelu Centrum Aktywnego Wypoczynku.

W całym kraju trwają również zbiórki żywności, ubrań, wody, środków higieny osobistej czy leków dla obywateli Ukrainy.

W niedzielę, 27 lutego br. w Muzeum Miasta Malborka przy ul. Kościuszki 54 uruchomiony został tymczasowy magazyn na zbiórkę rzeczową. Będzie czynny do godz. 17. Mieszkańcy Malborka już od godz. 10 przywożą dary dla uchodźców z Ukrainy. Można powiedzieć, że wszyscy stanęli na wysokości zadania – nikomu nie jest obojętny los naszych wschodnich sąsiadów.

Z informacji, jaką uzyskaliśmy na miejscu okazuje się, że na tę chwilę brakuje przede wszystkim środków higieny osobistej (m.in. papieru toaletowego, podpasek, pasty do zębów, żeli pod prysznic itp.).

 

Tymczasowy magazyn będzie przyjmował dary przez cały najbliższy tydzień, od poniedziałku do piątku (28 lutego – 4 marca) w godz. 8-17.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.