Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Podsumowanie dotychczasowych inwestycji w Powiatowym Centrum Zdrowia.

  • Wydanie nr 27/2023
  • 1 lutego 2022, 14:17
  • Rynek Inwestycji
  • Wiadomości
Malbork. Podsumowanie dotychczasowych inwestycji w Powiatowym Centrum… fot. Archiwum TvMalbork.pl
Zgodnie z misją „Rozwijamy się w trosce o twoje zdrowie”, od wielu lat Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Malborku duży nacisk kładzie na poprawę standardów leczenia. Służą temu modernizacje podmiotu i inwestycje w profesjonalny sprzęt medyczny.

 

Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku to podmiot leczniczy, którego 100 proc. udziałów należy do Starostwa Powiatowego w Malborku. W skład jednostki wchodzą: szpital w Malborku, szpital w Nowym Dworze Gdańskim oraz Przychodnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Nowym Dworze Gdańskim, w tym filie w Malborku, Stegnie i Ostaszewie. Od kwietnia br. spółka rozszerza działalność o Przychodnię w Sztutowie. W ramach świadczonych usług zdrowotnych Powiatowe Centrum Zdrowia dysponuje również 6 zespołami ratownictwa medycznego, w tym dwoma specjalistycznymi.

 

 

 

Ku lepszej jakości świadczeń i komfortowi pracy.

Działania, które od kilku lat realizuje zarząd i personel PCZ, mają zapewnić pacjentom większą dostępność oraz lepszą jakość udzielanych świadczeń. Z kolei kadrze – lepszy komfort pracy przy użyciu nowoczesnego sprzętu i wyposażenia. Dzięki pozyskanym środkom z funduszy unijnych udało się stworzyć w ramach spółki dodatkowy, wyposażony w nowoczesny sprzęt blok operacyjny służący pacjentom obarczonym chorobom cywilizacyjnym.

Ponieważ infrastruktura podmiotu w Malborku składa się z 3 odrębnych budynków, dzięki funduszom unijnym i środkom budżetu państwa wybudowano łącznik pomiędzy budynkiem głównym szpitala z oddziałami chirurgii, chorób wewnętrznych oraz 3 salami bloku operacyjnego a budynkiem, w którym mieści się oddział położniczo-ginekologiczny i pediatryczny. Do łącznika przylega nowo wybudowana winda, ułatwiająca pacjentom poruszanie się po oddziałach szpitala. W szpitalu w Nowym Dworze Gdański trwa przekształcenie piętra, gdzie dotychczas mieściła się administracja, na oddział chorób wewnętrznych z 24 łóżkami.

 

 

 

Inwestycje na czasie.

Dzięki pozyskanym dotacjom z UE w latach 2017−2019 możliwa była kompleksowa informatyzacja szpitali i przychodni. Nowy system informatyczny usprawnił pracę nie tylko medykom, lecz także administracji szpitala.

Dużym wyzwaniem, przed którym stanęła spółka w dobie pandemii SARS-CoV-2, było utworzenie od podstaw oddziału chorób wewnętrznych – pododdziału COVID. Dysponuje on 30 łóżkami, w tym 6 respiratorowymi. Dzięki wsparciu jednostek sektora publicznego i prywatnego oddział udało się wyposażyć w profesjonalny sprzęt. Nowe kardiomonitory, USG, respiratory służą hospitalizacji pacjentów zmagających się z COVID-19.

 

 

 

Frontem do ciężarnych.

W ramach pozyskiwanych środków finansowych oraz środków własnych, a także zaangażowaniu personelu, w ciągu kilku ostatnich lat znacząco zmodernizowano oddział położniczo-ginekologiczny w Malborku. Wysokie standardy panujące na salach porodowych i poporodowych, zaprojektowanych i urządzonych w taki sposób, aby jak najbardziej przypominały warunki domowe, to jeden z aspektów, które doceniają pacjentki nie tylko z malborskiego, lecz także okolicznych powiatów, a czasem i województw.


 

 

 

Źródło: Rynek Inwestycji

Rynek Inwestycji
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.