Wydanie nr 137/2022, Wtorek 17.05.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Ogłoszono przetarg na przebudowę odcinka między Knybawą a Gnojewem.

DK22. Ogłoszono przetarg na przebudowę odcinka między Knybawą a Gnojewem. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na roboty drogowe kolejnego odcinka drogi krajowej nr 22. Tym razem dotyczy to odcinka między Knybawą a Gnojewem. W końcu znikną betonowe płyty przykryte nawierzchnią bitumiczną, a przekrój drogi zmieni się miejscami na układ 2+1, co umożliwi bezpieczne i komfortowe wyprzedzanie wolniej jadących pojazdów. Do tego ma powstać ścieżka pieszo-rowerowa.

 

W czwartek, 20 stycznia br. GDDKiA ogłosiła postępowanie przetargowe. Oferty potencjalni wykonawcy mogą składać do 23 lutego 2022 r. Roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie mają zostać ukończone w terminie nie dłuższym, niż 19 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych). O wyborze oferty przesądzi cena za przeprowadzenie prac zgodnych z założoną specyfikacją i wymaganiami jakościowymi.

 

- „Rozbudowa drogi krajowej nr 22 między Knybawą (mostem wiślanym) a Gnojewem obejmuje blisko 6 km trasy. W ramach prac zostaną rozebrane dotychczasowe płyty betonowe i w to miejsce wybudowana nowa konstrukcja drogi. Na jej dwóch odcinkach przekrój trasy będzie miał układ 2+1, tj. po dwa pasy w jednym kierunku i jeden pas w przeciwnym, by umożliwić bezpieczne wyprzedzanie innych pojazdów” - informuje Piotr Michalski z GDDKiA w Gdańsku. - „Zostaną również przebudowane skrzyżowania. W Kończewicach na skrzyżowaniu z drogami do Mątowów i Lisewa będzie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Dla zapewnienia skomunikowania przyległych terenów powstaną drogi serwisowe. W projekcie nie zapomnieliśmy również o pieszych i rowerzystach - wzdłuż całego odcinka zostanie zbudowana ścieżka pieszo-rowerowa”.

 

Jak zapewnia Piotr Michalski, przy drodze przebudowany zostanie układ odwodnienia, oświetlenia drogowego oraz zbudowany kanał technologiczny. Przebudowie ulegną również przepusty pod drogą krajową.

- „Inwestycja przyczyni się do zwiększenia przepustowości układu drogowego oraz poprawy bezpieczeństwa (m.in. poprzez przekrój 2+1 oraz rozdzielenie ruchu kołowego, rowerowego i pieszego). Rozbudowa pozytywnie wpłynie również na jakość życia mieszkańców i środowisko naturalne, m.in. dzięki obniżeniu poziomu hałasu, drgań oraz redukcję ilości zanieczyszczeń emitowanych przez transport” - podsumowuje.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.