Wydanie nr 137/2022, Wtorek 17.05.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Drzewo spadło na osobówkę – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Drzewo spadło na osobówkę – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KP PSP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 11 interwencji. Dotyczyły one m.in. zablokowanej windy, alarmu z monitoringu, powalonego drzewa oraz zadymienia. Strażacy wyjeżdżali do 3 pożarów sadz w przewodzie kominowym. Ratownicy pomogli PRM, uratowali przymarzniętego łabędzia oraz ściągnęli kota z drzewa, a także obsłużyli miejsce jednej kolizji drogowej.

 

Malborscy dzielnicowi w ramach działań „Bezpieczne ferie” przeprowadzają spotkania z uczniami klas I-III w szkołach podstawowych na terenie całego powiatu. Mundurowi przypominają dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Funkcjonariusze rozmawiają z maluchami o zagrożeniach mogących występować podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu, a także w domu oraz jak ich unikać.

 

 

 

 

Samochodem uderzył w barierkę na Placu Słowiańskim.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 10 stycznia na Placu Słowiańskim w Malborku. O godz. 21:39 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o kolizji drogowej.

Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki BMW po uderzeniu w barierkę oddzielającą jezdnię od chodnika, samochód znajdował się na chodniku. Na miejscu obecny był patrol policji. Ruch kołowy po drodze odbywał się bez utrudnień. Wszyscy podróżujący autem -2 mężczyzn i 2 kobiety znajdowali się poza pojazdem.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe oraz zakręceniu zaworu gazu instalacji LPG pojazdu. Ratownicy przeprowadzili badanie urazowe pasażera zgłaszającego ból w okolicy kolana. Na miejsce przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano poszkodowanego. ZRM po zbadaniu pozostawił poszkodowanego na miejscu zdarzenia. Strażacy dokonali sorpcji rozlanego płynu chłodniczego z jezdni. Na miejsce dojechała służba drogowa. Patrol policji pozostał na miejscu zdarzenia. Po 49 min. zakończono działania, w których udział brały 2 zastępy JRG w sile 7 ratowników.

 

 

 

 

Pożar sadzy w przewodzie kominowym w Gnojewie.

Do zdarzenia doszło w środę, 12 stycznia w budynku wielorodzinnym w miejscowości Gnojewo gm. Miłoradz. O godz. 23:28 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym.

Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia stwierdzono pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Lokatorzy obiektu byli na miejscu zdarzenia.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wygasili palenisko w jednym z pieców. Rozstawili drabinę SD-37. Dwóch ratowników w aparatach ODO w koszu drabiny dostało się w pobliże komina i ugasiło pożar sadzy przy użyciu piasku. Strażacy przeprowadzili prace rozbiórkowe przewodu kominowego na odcinku około 50 cm od wyczystki kominowej w kierunku końca przewodu kominowego, w celu przebicia powstałego czopucha w przewodzie dymowym. Po udrożnieniu przewodu kominowego i przeczyszczeniu komina na odcinku ok. 3 m, wybrali sadzę i piasek z wyczystki kominowej. Sprawdzili kamerą termowizyjną przewód kominowy na całej długości - brak zagrożenia. Przewietrzyli mieszkanie i sprawdzili mieszkanie urządzeniem pomiarowym na obecność CO- brak obecności CO. Po pisemnym przekazaniu miejsca zdarzenia właścicielowi, po 1 godz. 58 min. zakończyli działania, w których udział brały 2 zastępy z JRG Malbork w sile 5 ratowników, zastęp z OSP Miłoradz w sile 6 ratowników oraz zastęp z OSP Kończewice w sile 6 ratowników.

 

 

 

 

Drzewo spadło na osobówkę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 17 stycznia w miejscowości Janowo. Około godz. 07:20 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o powalonym drzewie, które spadło na auto osobowe.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu z JRG Malbork okazało się, że nie ma osób poszkodowanych. Drzewo zostało usunięte, a droga udrożniona.

 

 

 

 

Z dziećmi o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych.

Dzielnicowi z malborskiej komendy w związku z nadchodzącymi feriami zimowymi odwiedzają dzieci w szkołach podstawowych na terenie całego powiatu. Podczas spotkań z uczniami klas I-III policjanci rozmawiają o tym, jak bezpiecznie spędzić ferie w domu i na co uważać podczas zabawy na śniegu. Mundurowi mówią również maluchom o bezpieczeństwie podczas kuligu, zagrożeniach związanych z wchodzeniem na zamarznięte akweny wodne oraz o tym, jakich zasad należy przestrzegać na stoku narciarskim. Policjanci przypominają uczniom o bezpiecznych zachowaniach na drodze i że bardzo ważne jest używanie elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze zachęcają również najmłodszych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” zainicjowanej przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. W ramach działań „Bezpieczne ferie” funkcjonariusze będą przeprowadzać takie spotkania z dziećmi przez kolejne tygodnie oraz podczas ferii na zimowiskach i półkoloniach.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia: KP PSP Malbork, KPP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.