Wydanie nr 109/2024, Czwartek 18.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Czy nieoznakowany samochód policyjny złamał przepisy?

Malbork. Czy nieoznakowany samochód policyjny złamał przepisy? fot. Widz TvRegionalna24.pl
Jeden z mieszkańców jadąc Aleją Rodła w Malborku zwrócił uwagę na nieoznakowany samochód policyjny, który jego zdaniem złamał przepisy ruchu drogowego. Całe zdarzenie zarejestrował kamerką samochodową.

 

Do naszej redakcji TvRegionalna24.pl przyszedł e-mail z wiadomością wideo od jednego z mieszkańców.

- „Załączam nagranie video jak radiowóz policji łamie przepisy ruchy drogowego w Malborku na Alei Rodła. Wyprzedanie pojazdów na pasach, jadących w tym samym kierunku według nowych przepisów to z tego co kojarzę 15 punktów karnych. Tak nasza szanowna policja respektuje przepisy…” - napisał mieszkaniec.

 


O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

 

W odpowiedzi asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku zwraca uwagę, że na przesłanym nagraniu nie zarejestrowano czynu stanowiącego wykroczenie.

- „Na materiale widoczny jest bus koloru srebrnego, jadący lewym pasem ruchu, który wyprzedza pojazd ze środkowego pasa ruchu przed przejściem dla pieszych, w przypadku kiedy w tym miejscu jest ruch kierowany przez sygnalizację świetlną. Na załączonym nagraniu widoczne jest jak na sygnalizatorze S-1 nadawane jest światło koloru zielonego. Przepisy regulujące tę sytuację znajdują się w artykule 26 ust. 3 pkt 1 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym (Dz.U.2021.0.450 t.j. – Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r.) : „Zachowanie kierującego przed i na przejściu dla pieszych. Kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany”. Reasumując, kierowca srebrnego busa jechał prawidłowo i nie złamał przepisów ruchu drogowego” - poinformowała asp. Sylwia Kowalewska i dodała, że zgodnie z procedurą naszą wiadomość wraz z załączonym nagraniem przekazano do Zespołu ds. Wykroczeń KPP w Malborku, gdzie zostały wszczęte czynności wyjaśniające w trybie art. 54 kpw.

 

Oglądając nagranie naszego widza nie sposób jednoznacznie stwierdzić, że rzeczony srebrny bus był nieoznakowanym samochodem policyjnym.

 

 

Warto w tym miejscu wspomnieć, że „radiowóz, samochód policyjny to oznakowany w jednolity sposób samochód z zamontowanym systemem ostrzegania świetlnego i dźwiękowego (charakterystycznym dla pojazdów uprzywilejowanych) używany przez policję” (wikipedia.pl).

 

 

 

Nagranie od widza TvRegionalna24.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Łakamaka foł fristaJLA
Łakamaka foł fristaJLA 18.06.2022, 15:25
Jak to urban ponoć
obserwatore
obserwatore 15.01.2022, 09:01
Autor nagrania powinien mieć zabrane prawko za nieznajomość przepisów, a red. za publikację bzdur. Wszyscy (albo prawie wszyscy) wiedzą że na przejściu o ruchu kierowanym (ze światłami) można wyprzedać na przejściu dla pieszych
takie przemyślenie
takie przemyślenie 14.01.2022, 14:45
I ciekawe czy temu pseudo znawcy jest choć trochę głupio... chciał błysnąć i mu nie wyszło.