Wydanie nr 137/2022, Wtorek 17.05.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pijana kobieta potrącona na DK55 – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Pijana kobieta potrącona na DK55 – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 15 interwencji. Dotyczyły one m.in. przymarzniętych łabędzi, otwarcia mieszkań, windy i zalanej piwnicy. Ratownicy wyjeżdżali do 6 pożarów – śmietników, kontenera z używaną odzieżą, sadzy w przewodzie kominowym oraz butli propan - butan. Strażacy obsłużyli miejsce kolizji i dwóch wypadków drogowych.

 

Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli blisko 80 gramów narkotyków – amfetaminy i marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut za posiadanie środków odurzających.

W sylwestrowy poranek malborscy policjanci dostarczyli seniorce węgiel na opał, żeby noworocznego weekendu nie musiała spędzać w zimnym mieszkaniu.

Policjanci z Malborka wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszej, do którego doszło w sylwestrowy wieczór na drodze krajowej nr 55, w pobliżu Tragamina.


 

 

 

Zatrzymany za znaczną ilość narkotyków.

W środę, 29 grudnia 2021 r. wieczorem kryminalni, w wyniku prowadzonej pracy operacyjnej, zatrzymali 39-letniego mieszkańca Malborka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli foliowe woreczki i słoiczki z zawartością brunatnego suszu i białego proszku, a także reklamówkę, w której znajdowało się 118 zawiniątek i woreczek z zawartością białego proszku oraz wagę elektroniczną. Substancje były pochowane w paczkach po papierosach, metalowych pudełkach oraz w zamrażalniku lodówki. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczone substancje to prawie 80 gramów amfetaminy i marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 

 

 

Jedna osoba ranna po uderzeniu auta w drzewo.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 30 grudnia 2021 r. w miejscowości Krzyżanowo gm. Stare Pole. O godz. 08:23 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie wypadku samochodu osobowego. Zadysponowano dwa zastępy z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki Renault Megane po uderzeniu w drzewo. Jedna osoba poszkodowana wydostała się na zewnątrz pojazdu. Była przytomna, widoczne były obrażenia twarzoczaszki. Nie stwierdzono wycieków płynów eksploatacyjnych.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (badanie urazowe, pulsoksymetria, wsparcie psychiczne), przekazaniu osoby poszkodowanej ratownictwu medycznemu, wypisaniu karty kwalifikowanej pierwszej pomocy i pisemnym przekazaniu samochodu osobowego właścicielowi. Po 1 godz. 03 min. zakończono działania, w których udział wzięło łącznie 7 ratowników.

 

 

 

 

Osobówka uderzyła w drzewo.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 30 grudnia 2021 r. w miejscowości Stara Wisła. Dyżurny SKKP w Malborku otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego o godz. 08.54. Po dojeździe zastępu OSP Kończewice do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki Mitsubishi Colt po uderzeniu w drzewo. Poszkodowana kobieta wydostała się na zewnątrz pojazdu. Była przytomna, miała obrażenia głowy. Widoczny był wyciek płynów eksploatacyjnych

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (badanie urazowe, wsparcie psychiczne, opatrunek głowy). Poszkodowana kobieta została przekazana pod opiekę ratownictwa medycznego. Po dojeździe zastępów z JRG Malbork, pisemnie przekazano samochód osobowy właścicielowi. Od dysponowanie zastępów z JRG Malbork. Na miejscu pozostało OSP Kończewice, które dokonało sorpcji płynów eksploatacyjnych i usunęło resztki powypadkowe z jezdni. Po 3 godz. 39 min. zakończono działania, w których udział wziął zastęp OSP Kończewice w sile 6 ratowników oraz 2 zastępy z JRG Malbork w sile 7 ratowników.

 

 

 

 

Policjanci pomogli seniorce zdobyć węgiel na opał.

Najważniejszym zadaniem każdego policjanta jest służba mieszkańcom i niesienie im pomocy. Najczęściej wiąże się to z zapewnianiem szeroko rozumianego bezpieczeństwa, ale także na rozwiązywaniu wielu, czasem nietypowych problemów, z jakimi zmagają się mieszkańcy. W sylwestrowy poranek do dyżurnego malborskiej komendy zadzwoniła redaktorka lokalnego radia. Dziennikarka poinformowała, że z redakcją skontaktowała się 72-letnia mieszkanka Malborka, która prosiła o pomoc w dostarczeniu jej węgla na opał. Zapas opału, który posiadała seniorka właśnie jej się kończył, a osoby, które ją w niego zaopatrują wyjechały z miasta i miały wrócić po Nowym Roku. Przed starszą, schorowaną kobietą stało widmo zimnego, nieogrzewanego mieszkania w noworoczny weekend. Dyżurny natychmiast zorganizował pomoc. Do 72-latki zapukał dzielnicowy, któremu kobieta przekazała pieniądze na węgiel, a następnie zakupił worek opału na składzie i wraz z patrolowcami dostarczyli go seniorce. Dzięki zaangażowaniu i pomocy policjantów kobieta nie musiała się już martwić, że będzie jej zimno.


 

 

 

Pijana kobieta potrącona na DK55.

W sylwestrowy wieczór, około godziny 21.00 malborscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 55 w pobliżu miejscowości Tragamin. Z informacji uzyskanej od zgłaszającego wynikało, że miało dojść do potrącenia pieszej. Natychmiast na miejsce przyjechali funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg. Kierujący ciężarowym MAN-em 32-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego, zauważył, że po lewej stronie jezdni idzie osoba, która nie miała żadnych elementów odblaskowych ani oświetlenia. Nagle kobieta weszła na drogę, kierując się wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierowca ciężarówki próbował ją ominąć, jednak nie udało się uniknąć potrącenia tej osoby.  Mundurowi wykonali badanie stanu trzeźwości kierującego i pieszej, które wykazało, że kierowca był trzeźwy, natomiast 57-latka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pracujący na miejscu funkcjonariusze sporządzili oględziny, dokumentację fotograficzną, przesłuchali świadków oraz wykonali szkic.  Piesza doznała urazu ręki i została przewieziona do szpitala. Teraz śledczy ustalają okoliczności i przebieg tego wypadku.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz podkom. Katarzyna Marczyk, Wydział Prewencji KPP Malbork

Zdjęcia: KPP Malbork

 

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.