Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Umowa na ostatni odcinek drogi S6 Słupsk - Gdynia podpisana

To ostatni z siedmiu odcinków ekspresówki pomiędzy Słupskiem i Trójmiastem. Umowa o wartości blisko 549 mln zł zostanie zrealizowana przez konsorcjum firm NDI, NDI Sopot i Todini Central Asia.
umowa na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S6 między końcem obwodnicy Słupska (węzłem w Redzikowie) a węzłem w Bobrownikach została podpisana 29 grudnia 2021 r.
 
- Droga ekspresowa S6 jest wyczekiwana zarówno przez mieszkańców województwa pomorskiego, jak i przez wszystkich podróżujących po polskim wybrzeżu. Odcinek Słupsk - Bobrowniki stanowi ważny element tej drogi i jest niezbędny do tego, aby zintegrować Pomorze i stworzyć spójną sieci dróg szybkiego ruchu w tej części Polski – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

W ramach inwestycji powstanie 16-kilometrowa droga ekspresowa, która będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunkach z pasami awaryjnego postoju. Ponadto zostaną zrealizowane dwa węzły drogowe: Budy i Bobrowniki. Przy węźle Bobrowniki powstanie obwód utrzymania drogi ekspresowej. Inwestycja przewiduje również budowę Miejsc Obsługi Podróżnych w Paprzycach.

Projektowanie i budowa trasy ma potrwać 38 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych). Oprócz jezdni głównych powstanie niezbędna infrastruktura służąca bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz ochronie środowiska, m.in. przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne i systemy podczyszczające wody opadowe. Zostaną także przebudowane istniejące drogi publiczne w miejscach krzyżowania się z drogą ekspresową oraz zbudowane drogi lokalne i dojazdowe obsługujące tereny przyległe do drogi ekspresowej.

Umowa obejmie również realizację mobilnego laboratorium drogowego, który służyć ma badaniom próbek materiałów dla pięciu odcinków S6 między Słupskiem a Bożympolem Wielkim.

Dodatkowe środki z budżetu państwa

Odcinek od końca obwodnicy Słupska do Bobrowników, podobnie jak pozostałe między Słupskiem a Bożympolem Wielkim oraz Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej, jest realizowany dzięki decyzji rządu o przeznaczeniu dodatkowych środków z budżetu państwa na budowę drogi ekspresowej S6.

W realizacji

W województwie pomorskim kończą się prace przy budowie trzech odcinków S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 42 km. W tym roku podpisaliśmy umowy na kolejne odcinki trasy: cztery między Słupskiem a Bożympolem Wielkim oraz dwa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Budowa wszystkich odcinków drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim, wraz z Obwodnicą Metropolii Trójmiejskiej, powinna zakończyć się w 2025 r.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
wystarczy
wystarczy 03.01.2022, 13:16
tylko dlaczego znowu Todini- makaroniarze? nawet Central Asia w nazwie nie pomoże. to znowu jest takie samo szmaciarstwo co na S7- tunel Rabka, wylot Kraków, S2- tunel w Warszawie, S3 - Polkowice itd, itp,