Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stary Dzierzgoń. Wandale wybili szyby w lokalu i zniszczyli samochód. Jedna osoba już w areszcie. Zobacz nagranie wideo.

Stary Dzierzgoń. Wandale wybili szyby w lokalu i zniszczyli samochód.… fot. Widz TvRegionalna24.pl
W święta Bożego Narodzenia grupa młodych mężczyzn wybiła szyby w jednym z lokali w Starym Dzierzgoniu, a jeden z nich uszkodził zaparkowany nieopodal samochód. Jedna osoba została już zatrzymana.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 grudnia 2021 r. krótko po godz. 05.30. Według relacji jednego z mieszkańców Starego Dzierzgonia wynika, że to już kolejny napad na ten sam lokal. Wcześniej dochodziło do prób podpalenia i wandalizmu.

- „Osoby trzecie rozpoznają tych sprawców z Dzierzgonia i okolic, obawiają się o swoje bezpieczeństwo, bo doszło też do zniszczenia samochodu klienta” - informuje jeden z mieszkańców Starego Dzierzgonia. - „Z moich ustaleń - rozpytań osób trzecich wynika, że sprawcy szykują się na kolejny napad”.

 

Sprawą zajęła się policja w Sztumie.

 

 

 

 

Sprawa jest rozwojowa.

Jak informuje st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie, w czwartek, 30 grudnia 2021 r. kryminalni zatrzymali 24 – letniego mieszkańca Dzierzgonia, który odpowie za uszkodzenie szyb w lokalu i zaparkowanym aucie w Starym Dzierzgoniu.

- „Sztumscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że 26 grudnia grupa osób w miejscowości Stary Dzierzgoń wybiła szyby w lokalu oraz w zaparkowanym przy lokalu aucie. Policjanci przyjęli zgłoszenie o uszkodzeniu mienia i zaczęli ustalać dokładne okoliczności sprawy oraz typować
podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa”
- informuje st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka. - „Z zebranych informacji wynikało, że w sprawę może być zamieszany m.in. 24-letni mieszkaniec Dzierzgoniu”.

 

Mężczyzna został zatrzymany. Tego samego dnia usłyszał zarzuty wybicia szyb w zaparkowanym aucie oraz lokalu na łączną kwotę prawie 10 tys. zł. Teraz za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- „Sztumscy funkcjonariusze planują dalsze zatrzymania do tej sprawy” - podsumowała st. asp. Karolina Gastoł - Zawicka.


 

 

 

Materiał wideo od widza TvRegionalna24.pl - uwaga, w tle słychać przekleństwa

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Dziwne
Dziwne 06.01.2022, 11:00
Tam co chwile ktoś coś odwala, Ciekawe dlaczego ? Nawet detektyw Rutkowski miał tam jakąś sprawe do rozwiązania. Dziwne ciagle ktoś się przypierdziela do tego lokalu hmmm bardzo dziwne. Może coś właściciel z czymś przegina dlatego ludzie się mszczą?
Ziomek
Ziomek 04.01.2022, 13:30
Tak zatrzymali! i wcale to nie był Waldemar