Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
 • tvregionalna24.pl
 • zulawyimierzeja24.pl
 • tvsztum.pl
 • tvdzierzgon.pl

Jak wybrać szczoteczkę elektryczną na prezent?

Jak wybrać szczoteczkę elektryczną na prezent? fot. Jak wybrać szczoteczkę elektryczną na prezent?
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, na który wielu z nas czeka przez cały rok. Jednym z ich głównych punktów są oczywiście prezenty. Każdego roku obdarowujemy najbliższych podarunkami, aby przypomnieć im, jakimi uczuciami ich darzymy, jak wiele dla nas znaczą. Wraz z nadejściem grudnia corocznie wielu z nas boryka się jednak z tym samym problemem: na jaki tym razem postawić prezent? Najlepiej oczywiście obdarować mamę, tatę czy siostrę czymś praktycznym, a przy tym oryginalnym. Takim prezentem z pewnością może okazać się szczoteczka elektryczna. Sprawdźcie, jak wybrać tę idealną w ramach gwiazdkowego podarunku.

Szczoteczka elektryczna jest zaawansowanym urządzeniem służącym do usuwania z jamy ustnej codziennych bakterii. Eksperci potwierdzają, że jest ona znacznie skuteczniejsza w eliminowaniu z zębów szkodliwych osadów niż klasyczna szczoteczka manualna. Tego typu sprzętem warto zainteresować się jednak nie tylko ze względu na skuteczność, ale również dodatkowe funkcje i usprawnienia, które oferuje – współczesne, zaawansowane szczoteczki elektryczne odmierzają za użytkownika właściwy czas szczotkowania, mają zainstalowane czujniki siły nacisku, chroniące przed zbyt mocnym dociskaniem włosia szczoteczki do szkliwa, oraz oferują możliwość obserwowania swoich postępów w myciu zębów na ekranie smartfona.

Czym jest szczoteczka elektryczna? Jakie są jej rodzaje?

Obecnie możemy wybierać spośród trzech typów szczoteczek elektrycznych:

 • Szczoteczki obrotowo-pulsacyjne – to szczoteczki z okrągłymi główkami czyszczącymi, cieszące się wśród użytkowników wciąż największą popularnością. Podczas mycia wykonują ruchy obrotowe połączone z pulsacjami (w przypadku modeli z technologią 3D) bądź tylko obrotowe (modele w technologii 2D). Maksymalna szybkość ich działania to około 10 000 ruchów obrotowych i 48 000 ruchów pulsacyjnych na minutę.
 • Szczoteczki soniczne – młodsze siostry szczoteczek obrotowo pulsacyjnych, różniące się od nich rodzajem głowicy czyszczącej, technologią mycia oraz szybkością. Urządzenia soniczne są wyposażone w końcówkę podobną do tej, którą znamy ze szczoteczek manualnych, a ich działanie opiera się o emitowanie podczas mycia fal dźwiękowych. W ciągu minuty generują do 96 000 drgań.
 • Szczoteczki ultradźwiękowe – najszybsze szczoteczki elektryczne na rynku. Ich wyprofilowanie i sposób działania jest podobny do tego, który oferują szczoteczki soniczne, jednak urządzenia ultradźwiękowe generują w trakcie mycia nie fale dźwiękowe, a – jak sama nazwa wskazuje – ultradźwięki. Dzięki temu mogą pracować z zawrotną prędkością od 1,4 do 1,6 MHz na minutę. Tak ogromna szybkość działania sprawia, że szczoteczki ultradźwiękowe nie tylko bardzo efektywnie myją zęby, ale wykazują również właściwości terapeutyczne.

Na co zwrócić uwagę, kupując szczoteczkę elektryczną na prezent?

Szczoteczki elektryczne, które znajdziemy na sklepowych półkach dziś, to wielofunkcyjne urządzenia, gwarantujące użytkownikowi wysoką jakość czyszczenia i wspomagające go w codziennym myciu zębów. Stanowią one nie tylko zaawansowany sprzęt do czyszczenia jamy ustnej, ale również atrakcyjny gadżet, dzięki czemu mogą okazać się idealnym prezentem dla mamy, taty, rodzeństwa, czy drugiej połówki.

Zanim jeszcze rozpoczniesz zakupy, oczywiście musisz ustalić, ile jesteś w stanie wydać na szczoteczkę elektryczną w ramach bożonarodzeniowego prezentu. Warto mieć na uwadze, że tego typu urządzenie możemy nabyć już za około 50 złotych, jednak w takim wypadku mowa rzecz jasna tylko o szczoteczce obrotowej z podstawowym wyposażeniem i jednym trybem pracy. Czym więcej szczoteczka oferuje, tym wyższa jest jej cena – szczoteczki elektryczne ze „średniej półki” kosztują już około 300-350 złotych, natomiast te najbardziej zaawansowane, od znanych producentów, z zainstalowanymi modułami Bluetooth, umożliwiającymi śledzenie postępów mycia na ekranie smartfona, wiążą się z kosztem nawet 600-700 złotych i większym. Przykłady różnych szczoteczek oraz opis ich właściwości możesz znaleźć na stronie https://denthelp.pl/blog/ranking-szczoteczek-elektrycznych

Po ustaleniu przedziału cenowego, w którym jesteś w stanie się poruszać, będziesz mógł wybrać konkretny model urządzenia. Dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę na takie elementy jak:

 • Rozmiar szczoteczki – musi być dostosowany do wieku osoby, której kupujemy prezent. Modele urządzeń dla dzieci mają odpowiednio mniejsze głowice czyszczące i rękojeści, natomiast te dla dorosłych są oczywiście większe, a ich końcówki mają nieco twardsze włókna.
 • Typ szczoteczki – wiecie już, że możecie wybierać spośród szczoteczek obrotowo-pulsacyjnych, sonicznych i ultradźwiękowych. Zastanów się, które z urządzeń może być najwłaściwsze dla obdarowywanej przez Ciebie osoby, ewentualnie dyskretnie ją o to podpytaj.
 • Dostępność końcówek – wybierz szczoteczkę, do której będzie można dopasować możliwie wiele różnego rodzaju końcówek czyszczących. Domyślamy się, że nie jesteś stomatologiem i nie znasz dokładnie stanu jamy ustnej osoby, której zamierzasz sprawić szczoteczkę, a więc zakup w prezencie taki model, który będzie umożliwiał wiele rodzajów mycia.
 • Tryby pracy – sytuacja z nimi jest taka sama, jak z końcówkami. Kupując szczoteczkę elektryczną dla kogoś, warto wybrać taką, która ma do zaproponowania wiele programów czyszczenia. Taki wybór minimalizuje ryzyko tego, że nie trafimy z urządzeniem w gust i potrzeby bliskiej nam osoby.
 • Rodzaj zasilania – na rynku znajdziesz szczoteczki elektryczne zasilane akumulatorowo i bateryjnie. Zdecydowanie najwygodniejszą i najbardziej ekonomiczną opcję stanowią szczoteczki zasilane akumulatorowo, z możliwie wydajnym akumulatorem.
 • Dodatkowe wyposażenie – wspominając o nim, mamy na myśli przede wszystkim funkcje szczoteczki takie jak czasomierze czy czujnik siły nacisku. O ile odmierzacze czasu są we współczesnych szczoteczkach elektrycznych już właściwie standardem, tak czujnik siły nacisku obecny jest tylko w niektórych modelach. Warto na niego zwrócić uwagę, bo znacząco zwiększa bezpieczeństwo mycia zębów.

Nie bez znaczenia jest oczywiście także marka szczoteczki. Godne polecenia szczoteczki elektryczne na prezent to urządzenia firm Smilesonic, Philips Sonicare, Oral-P czy Panasonic.

Jak wybrać szczoteczkę elektryczną na prezent?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.