Wydanie nr 35/2023, Sobota 4.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Joanna, Weronika, Częstogoj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Fundacja TVN podziękowała społeczności szkolnej ZSP3.

  • Wydanie nr 35/2023
  • 9 grudnia 2021, 12:35
  • Starostwo Powiatowe Malbork
  • Wiadomości
Malbork. Fundacja TVN podziękowała społeczności szkolnej ZSP3. fot. Starostwo Powiatowe Malbork
Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku otrzymała podziękowanie od Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, prezes Fundacji TVN za przekazaną darowiznę na budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Do podziękowań dorzucono misia projektu Doroty Wellman i Roberta Kupisza.

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Samorząd Uczniowski ZSP3 zaproponował koleżankom i kolegom - uczniom szkoły, aby ten dzień uczcić własnoręcznie zrobioną laurką, życzeniami czy filmikiem, który został nakręcony przez uczniów, a kwiaty, będące podziękowaniem za trud pedagogów, zastąpić wpłatą na budowę Kliniki Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży.

Do tak zebranych środków dorzucono pieniążki uzyskane podczas podczas festynu z okazji 60-lecia szkoły i zgromadzono w ten sposób 4 tys. zł.

 

- „W ZSP3 już niejednokrotnie uczniowie, ich rodzice i nauczyciele wychodzili naprzeciw tym, którzy potrzebowali pomocy. Liczne akcje charytatywne pokazały, że w ZSP3 uczy się młodzież o wrażliwych sercach. Jednak ta akcja ma szczególne znaczenie, bo bezpośrednio dotyczy problemu dotykającego dzieci i młodzież, co pokazują przeprowadzane badania i publikowane statystyki.
Pamiętajmy jednak, że za każdą liczbą podaną w statystyce, kryje się konkretne dziecko z całym bagażem doświadczeń, które często je przerasta”
- czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Malborku.

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

Starostwo Powiatowe Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.