Wydanie nr 276/2023, Wtorek 3.10.2023
imieniny: pokaż (15 imion)Teresa, Gerard, Ewalda, Gerarda, Ewald, Kandyd, Eustachy, Sierosław, Częstobrona, Ermegarda, Irmegarda, Romana, Augustyna, Kandyda, Cyprian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Stare Pole. Bajkowy Złomek w Zaprzęgu Świętego Mikołaja.

  • Wydanie nr 276/2023
  • 8 grudnia 2021, 11:43
  • GOKiS Stare Pole
  • Wiadomości
Gmina Stare Pole. Bajkowy Złomek w Zaprzęgu Świętego Mikołaja. fot. GOKiS Stare Pole
W niedzielę Zaprzęg Świętego Mikołaja odwiedził grzeczne dzieci z terenu gminy Stare Pole. Mikołaj w towarzystwie Wójta Gminy Stare Pole i dzielnych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Polu odwiedzili siedem miejscowości: Złotowo, Kraszewo, Królewo, Kaczynos, Ząbrowo, Szlagnowo i Stare Pole obdarowując prezentami wszystkie dzieci, które przyszły na spotkanie z sympatycznym panem w czerwonym kubraczku.

 

W niedzielę, 5 grudnia br. przez gminę Stare Pole przemierzał Zaprzęg Świętego Mikołaja, aby spotkać się z grzecznymi dziećmi. Tegoroczny zaprzęg tworzyły dwa Fordy F-1 z 1948 r. oraz dwa wozy strażackie. Mikołaj w towarzystwie wójta gminy Stare Pole, Marka Szczypiora i dzielnych strażaków z OSP w Starym Polu odwiedzili dzieci w Złotowie, Kraszewie, Królewie, Kaczynosie, Ząbrowie, Szlagnowie i Starym Polu. Wszyscy, którzy przyszli na spotkanie z Mikołajem zostali obdarowani prezentami.

 

- „Tegorocznemu spotkaniu z Mikołajem przyświecało hasło ,,Mikołaj nie bierze – Mikołaj rozdaje”. Podczas spotkania z Mikołajem została przeprowadzona kampania informacyjna z zakresu profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, upowszechniania wiedzy na temat szkód wynikających ze spożywania alkoholu i narkotyków wśród najmłodszych” - informuje organizator, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starym Polu.

 

Wizyta Świętego Mikołaja w gminie Stare Pole minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła zarówno najmłodszym, jak i starszym mieszkańcom wiele radości. Wszyscy mają nadzieję, że za rok spotkają się również w tak licznym gronie.

 

- „Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji wydarzenia: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Polu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Polu, Sebastianowi Drewkowi, Szymonowi Drewkowi oraz Przemkowi Nadolnemu - to dzięki Państwa wsparciu i zaangażowaniu udało się sprawić radość najmłodszym mieszkańcom naszej gminy” - podsumował organizator.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starym Polu

GOKiS Stare Pole
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.