Wydanie nr 22/2022, Sobota 22.01.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Uriel, Anastazy, Dorian, Gaudencjusz, Gaudenty, Dobromysł, Wincenty, Jutrogost
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uwaga, kierowcy 100% podwyżki i zmiana godzin w strefie płatnej parkowania.

Malbork. Uwaga, kierowcy 100% podwyżki i zmiana godzin w strefie płatnej parkowania. fot. TvMalbork.pl / Zulawyimierzeja24.pl / TvRegionalna24.pl / TvSztum.pl Piotr Wąsowicz
Zgodnie z Uchwałą Urzędu Miasta Malborka, od przyszłego tygodnia będą obowiązywały nowe stawki w strefie płatnego parkowania. Zmianie ulegną również godziny, w których będzie obowiązywała opłata za postój.

Od wtorku, 7 grudnia br. będą obowiązywały nowe godziny za parkowanie w strefie płatnego parkowania na terenie Malborka. Na parkingach przy placu Słowiańskim, placu Narutowicza, ul. Kościuszki, ul. Wareckiej, ul. Poczty Gdańskiej, ul. Kopernika i ul. Piłsudskiego opłatę za postój trzeba będzie uiszczać od poniedziałku do piątku w godz. 8-17. Do tej pory płaciło się do godz. 15.

- „Wydłużenie funkcjonowania strefy do godz. 17.00 podyktowane jest tym, iż większość placówek handlowych czy usługowych, przy których funkcjonuje strefa, jest czynna dłużej niż do godz. 15.00 i wówczas istnieje potrzeba zapewnienia rotacji i dostępności miejsc parkingowych dla klientów tych placówek” - czytamy w uzasadnieniu Uchwały.

 

Zmianie ulegnie również opłata za parkowanie. Rzeczywisty czas postoju naliczany jest minutowo w oparciu o kwotę pieniężną, jaka została wrzucona do parkometru, z zaokrągleniem w dół do

najbliższej możliwej do uzyskania opłaty. Od 7 grudnia br. za pierwsze 30 minut postoju zapłacimy 1 zł, za jedną godzinę 2 zł, a za każdą kolejną rozpoczętą godzinę opłata wyniesie 2 zł.

 

- „Opłaty za parkowanie oraz opłaty dodatkowe pozostawały niezmienne od początku istnienia Strefy Płatnego Parkowania tj. od roku 2004. W tym czasie znacznie wzrosły wszystkie koszty związane z utrzymaniem strefy, w tym koszty pracownicze, części zamienne do parkomatów, papier w rolkach czy obsługa pocztowa i administracyjna” - tak uzasadniana była podwyżka w projekcie Uchwały.

 

Poza ustawowymi zwolnieniami z opłat za parkowanie wymienionymi w art. 13 ust. 3 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych wprowadza się zerowe stawki opłat dla:

1. Pojazdów Zakładu Energetycznego, Wodociągów, Gazowni oraz Gospodarki Komunalnej

usuwających awarie w pasie drogowym.

2. Posiadaczy europejskiej karty parkingowej oraz pojazdów konstrukcyjnie przeznaczonych do

przewozu osób niepełnosprawnych parkujących pojazdy tylko na miejscach oznakowanych jako

zastrzeżone dla osób niepełnosprawnych. W każdym innym przypadku parkowanie pojazdów osób

niepełnosprawnych w strefie płatnego parkowania jest płatne zgodnie z obowiązującą taryfą.

3. Kierujących taksówkami parkujących na wyznaczonych dla nich miejscach do parkowania.

4. Pielęgniarek środowiskowych, opiekunek społecznych i lekarzy rodzinnych w czasie wykonywania świadczeń, osób posiadających pisemne upoważnienie wydane przez Burmistrza Miasta Malborka.

 

Za nieopłacony postój w strefie płatnego parkowania zostanie pobrana dodatkowa opłata w wysokości 100 zł. Z kolei wysokość stawki opłaty dodatkowej została obniżona z kwoty 100 zł do kwoty 50 zł, jeżeli - „w przypadku opłacenia obniżonej opłaty dodatkowej w przeciągu 48 godzin od wystawienia wezwania do uiszczenia opłaty dodatkowej” - czytamy w Uchwale.

 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Maxikaz
Maxikaz 06.12.2021, 09:59
No bardzo dobrze jest przecież covid
Andrzej
Andrzej 04.12.2021, 21:59
Trzeba odrobić jakoś odprawę dla wiceburmistrza
obserwator .
obserwator . 04.12.2021, 17:48
Jeszcze prywaciarzy urząd miasta wzbogaca ,zamiast dla miasta kasa .
telewidz
telewidz 06.12.2021, 10:27 (odpowiedź do obserwator .)
Było zostać prywaciarzem. Argument aż się płakać chce.