Wydanie nr 185/2022, Poniedziałek 4.07.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Kacper Potoka z kompletem medali podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich.

  • Wydanie nr 185/2022
  • 2 grudnia 2021, 09:31
  • MAL WOPR Malbork
  • SportWodne
MAL WOPR. Kacper Potoka z kompletem medali podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich. fot. MAL WOPR Malbork
Podczas, gdy najstarsi zawodnicy MAL WOPR Malbork rywalizowali o medale na Mistrzostwach Województwa w Gdyni, dwójka młodszych wyjechała do odległej Mławy, by tam zmierzyć się z rówieśnikami z województw centralnych. W Ogólnopolskich Zawodach Pływackich pn. „Mława dla pływania”, które swoim patronatem objął Mistrz Europy, Sławomir Kuczko, udział wzięło 325 zawodników z 26 klubów, a wśród nich dwóch pływaków z Malborka.

 

Jedenastoletni Kacper Patoka i Jan Pindel nie wyjechali z Mławy bez sukcesów. Kacper, bardzo obiecujący zawodnik młodego pokolenia, wywalczył na zawodach 3 medale w każdym z kolorów. Najcenniejszy zdobył na 100m stylem zmiennym, w którym urywając 2 sekundy ze swojego dotychczasowego rekordu życiowego, pokonał cztery długości pływalni w każdym ze styli pływackich w czasie 1:21,45. Medal ze srebrnego kruszcu to wynik również o 2 sekundy szybciej pokonanego dystansu 100m stylem dowolnym.

- Czas, jaki uzyskał nasz zawodnik w tej konkurencji, czyli 1:09,98, jest bardzo obiecującym  rezultatem. Jednak najlepszy wynik punktowy Kacper uzyskał na dystansie o połowę krótszym w tym samym stylu. Czas 30,82 sekundy pozwolił mu na zajęcie 3 miejsca na podium, ale wynik ten dał mu 279 punktów wielobojowych FINA. Był to więc najlepszy wynik czasowy naszego zawodnika - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork.

 

Z dorobkiem dwóch rekordów życiowych wrócił z Mławy również kolega klubowy Kacpra, Jan Pindel. 

- „Janek, mimo iż nie zdobył medalu, zanotował aż o 3 sekundy lepszy od dotychczasowego wynik na dystansie 50m stylem klasycznym (53,06) oraz o nieco ponad sekundę na dystansie 50m stylem dowolnym (36,47)” - informuje Iwona Ciecholewska i dodaje, że najlepszą lokatę młody pływak wywalczył w konkurencji 100m stylem zmiennym, w którym zajął piąte miejsce, a najbardziej wartościowy wynik uzyskał na 100m stylem dowolnym, w którym czas 1:20,96 dał mu 171 punktów FINA.

 

- Obaj młodzi malborscy pływacy spisali się w Mławie doskonale. Warto wspomnieć, że rywalizowali z zawodnikami z tak silnych klubów, jak Polonia Warszawa czy G8 Bielany Warszawa - podsumowała Iwona Ciecholewska. - Zawodnicy MAL WOPR nie zwalniają tempa. Już za tydzień piątka szesnastolatków wyjeżdża do Gliwic na Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Po cichu liczymy na ich bardzo interesujący występ na Górnym Śląsku.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork

MAL WOPR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.