Wydanie nr 338/2021, Sobota 4.12.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Czym jest hejt i cyberprzemoc? - spotkanie policjantów ze szkolną młodzieżą.

  • Wydanie nr 338/2021
  • 25 listopada 2021, 09:27
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Czym jest hejt i cyberprzemoc? - spotkanie policjantów ze szkolną młodzieżą. fot. KPP Malbork
W dobie pandemii koronawirusa dzieci i młodzież szkolna większość czasu spędzają przed komputerem, gdzie - oprócz zdalnej edukacji, narażeni są na realne zagrożenia wynikające z korzystania z Internetu. Wychodząc naprzeciw potrzebom, dzielnicowi z malborskiej komendy spotykają się z uczniami, prowadząc zajęcia profilaktyczne, podczas których rozmawiają uczestnikami o problematyce cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści w sieci.

 

Malborscy dzielnicowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą w szkołach całego powiatu, żeby porozmawiać z nimi na temat zagrożeń, na jakie mogą być narażeni w codziennym życiu i jak się przed nimi uchronić. W ramach tych zajęć funkcjonariusze przeprowadzili kilkanaście prelekcji, których celem było zwiększenie świadomości młodych ludzi w kwestii zagrożeń internetowych.

 

Policjanci szczegółowo omówili zachowania związane z cyberprzemocą, rozmawiali z uczestnikami na temat hejtu i mowy nienawiści. Dzielnicowi wskazali, jakie grożą konsekwencje za wyśmiewanie, oczernianie, poniżanie i inne naganne zachowania w Internecie oraz gdzie ofiary takiego działania mogą znaleźć pomoc.

 

Funkcjonariusze przybliżyli młodzieży tematykę odpowiedzialności karnej osób nieletnich za popełnione czyny karalne. Uczniowie dowiedzieli się jakie kary i konsekwencje grożą za wykroczenia i przestępstwa, jeśli są popełniane przez takich młodych ludzi.
Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji i zadawali nurtujące ich pytania, na które policjanci starali się udzielić jak najbardziej wyczerpujących temat odpowiedzi.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.