Wydanie nr 147/2022, Piątek 27.05.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Lucjan, Magdalena, Oliwer, Radowit, Izydor, Juliusz, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Zakończyły się prace rewitalizacyjne wspólnot mieszkaniowych.

  • Wydanie nr 147/2022
  • 23 listopada 2021, 09:31
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
Nowy Staw. Zakończyły się prace rewitalizacyjne wspólnot mieszkaniowych. fot. UM Nowy Staw
Zakończyły się prace remontowe w budynkach wspólnot mieszkaniowych, które przystąpiły do projektu rewitalizacyjnego, realizowanego przez Urząd Miejski w Nowym Stawie. Zadania udało się zrealizować dzięki pozyskaniu przez magistrat dofinansowania ze środków unijnych.

 

Inwestycje zostały przeprowadzone w ramach przedsięwzięcia pn. ”Remont części wspólnych budynków zlokalizowanych w obszarze rewitalizacji w Nowym Stawie w celu poprawy standardu technicznego miejsc zamieszkania”. Prace remontowe odbyły się we wspólnotach mieszkaniowych zlokalizowanych przy ulicy Ogrodowej i Matejki.

 

To zadanie było elementem zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego pn. „Nowy Staw miasto przyjazne mieszkańcom - przedsięwzięcia dla zmiany wspólnej przestrzeni w obszarze rewitalizacji E- Południe”. Wspólnoty mieszkaniowe z obszaru rewitalizacji zostały wybrane w konkursie na partnerów projektu. Zakres prac w poszczególnych budynkach był uzgodniony z członkami wspólnoty.

 

W domach przy ulicy Ogrodowej o numerach 8, 9 i 10 wykonano remonty klatek schodowych. Prace w dwóch pierwszych budynkach kosztowały po 39 tysięcy złotych, a w trzecim o pół tysiąca złotych więcej.

 

W domach wspólnot mieszkaniowych przy ulicy Matejki 6 i 9 także odnowione zostały klatki schodowe, a roboty kosztowały - odpowiednio - 19,8 tys. zł oraz 38 tys. zł. W budynku przy ulicy Matejki 10 wykonano z kolei ocieplenie ścian domu i nową elewację. Koszt całkowity tych prac to 120 084 zł.

 

Łączna wartość wszystkich zadań to  295 384 zł, z czego 174 241,22 zł to pozyskane dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

 

- To kolejne inwestycje w mieście, które dotyczą bezpośrednio mieszkańców naszego miasta, poprawiają estetykę domów, ale też komfort lokatorów - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Realizacja projektu rewitalizacyjnego była dużym wyzwaniem, ale powiodła się także dzięki dobrej współpracy i cierpliwości mieszkańców, za co bardzo dziękuję. Zapewniam, że to nie ostatnie inwestycje, których zadaniem będzie poprawa jakości życia nowostawian.

 

Przypomnijmy, że niedawno zakończyły się także prace rewitalizacyjne w obronie ulic Słowackiego i Mickiewicza. Za ponad 2,5 miliona złotych zbudowano nowe odcinki ulic, miejsca postojowe, chodniki, zjazdy na działki, przebudowano i uzupełniono sieć oświetleniową, a także sieć kanalizacji deszczowej. Pojawiła się też nowa mała architektura, siłownia zewnętrzna i plac zabaw.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa w ramach RPO WP na lata 2014 – 2020, działanie 8.1.2. Kompleksowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne w miastach poza Obszarem Metropolitalnym Trójmiasta.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.