Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar piekarnika – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 220/2022
  • 15 listopada 2021, 10:56
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 3 interwencji. Dotyczyły one nieszczelnego przewodu kominowego i pożaru piekarnika w budynku jednorodzinnym. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

 

 

 

Pożar piekarnika na ul. Kusocińskiego.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 listopada br. w budynku jednorodzinnym przy ul. Kusocińskiego w Malborku. O godz. 17:59 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze w pomieszczeniu kuchennym.

Zadysponowano 2 zastępy z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano silne zadymienie w budynku jednorodzinnym. Z budynku przed przyjazdem strażaków ewakuowało się 5 osób na zewnątrz (35-letnia kobieta oraz 4 dzieci w wieku od 5 do 12 lat). Osoby przebywające w budynku nie odniosły obrażeń.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu energii elektrycznej do budynku. Dwóch ratowników w aparatach OUO podało jeden prąd wody na palące się wyposażenie kuchenne. Ratownicy zlokalizowali pożar i go ugasili. Częściowo rozebrali podwieszany nadpalony sufit, po czym skontrolowali kamerą termowizyjną. Jednak kontrola nie wykazała oznak pożaru. Po przewietrzeniu pomieszczeń za pomocą wentylatora, strażacy użyli urządzenia wielogazowego w celu sprawdzenia obecności tlenku węgla - brak obecności CO. Na miejsce przyjechało pogotowie energetyczne. Ratownicy pisemnie przekazali miejsce zdarzenia właścicielowi. Po 1 godz. 10 min. zakończyli działania, w których udział wzięło łącznie 7 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.