Wydanie nr 22/2022, Sobota 22.01.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Uriel, Anastazy, Dorian, Gaudencjusz, Gaudenty, Dobromysł, Wincenty, Jutrogost
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat malborski. Policjanci zapobiegli ustawce pseudokibiców z Trójmiasta.

  • Wydanie nr 22/2022
  • 9 listopada 2021, 14:11
  • pomorska.policja.gov.pl
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Powiat malborski. Policjanci zapobiegli ustawce pseudokibiców z Trójmiasta. fot. pomorska.policja.gov.pl
Na podstawie zebranych informacji przez policjantów z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz współpracy z policjantami z tczewskiej i malborskiej komendy powiatowej zatrzymani zostali czterej mężczyźni, pseudokibice dwóch znanych, trójmiejskich drużyn piłkarskich. Wobec jednego z nich sąd zastosował 3 miesięczny areszt. Trzej pozostali mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, w najbliższym czasie najprawdopodobniej usłyszą zarzuty.

 

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku razem z tczewskimi kryminalnymi zdobyli informację, że 30-letni mieszkaniec Tczewa, związany ze środowiskiem pseudokibiców, posiada środki odurzające. Mundurowi, sprawdzając te ustalenia, podczas przeszukania mieszkania znaleźli ponad 530 gramów marihuany, ponad 210 gramów amfetaminy oraz dwa namioty przygotowane do uprawy konopi. Stróże prawa zabezpieczyli zakazane środki oraz ujawnili i zabezpieczyli wagę elektroniczną, przedmioty służące do pakowania narkotyków oraz 3 maczety i broń.

 

- „W piątek, 5 listopada br. policjanci doprowadzili go do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków” - informuje pomorska policja. - „Dzięki pracy śledczych i na podstawie zebranego przez nich materiału dowodowego sąd zastosował wobec 30-latka areszt na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności”.

 

 

 

 

Zapobiegli „ustawce” pseudokibiców?

Ponadto, dzięki wspólnym działaniom policjantów komendy wojewódzkiej oraz funkcjonariuszy z Gdańska i Malborka nie doszło do konfrontacji pomiędzy pseudokibicami. Policjanci monitorując przemieszczanie się zorganizowanych grup pseudokibiców zlokalizowali kilkanaście samochodów osobowych, które jechały w kierunku powiatu malborskiego.

 

- „Zarówno wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy, jak i bieżące rozpoznanie sytuacji wskazywały na to, że poruszający się prywatnymi samochodami mężczyźni będą dążyli do tzw. „ustawki”” - informuje pomorska policja. - „Kierowcy samochodów osobowych, pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez policjantów do zatrzymania, przyspieszyli i zaczęli uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali pojazdy po pościgu, a następnie do policyjnego aresztu trafili ich kierowcy, mężczyźni w wieku 24, 27 i 38 lat. Odpowiedzą za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności”.

 

Dzięki zaangażowaniu i skutecznej pracy policjantów komendy wojewódzkiej i komend powiatowych garnizonu pomorskiego oraz ich szybkich i konsekwentnych działań doszło do kolejnych zatrzymań osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców z Pomorza.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: pomorska.policja.gov.pl

pomorska.policja.gov.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ha ha ha.
Ha ha ha. 09.11.2021, 18:19
To się PISowskiej władzy nie spodoba, że milicja bąkiewiczowski elektorat PISu przetrzebiła.