Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Coś z kranu wylatuje – informuje mieszkaniec ulicy Sikorskiego.

Malbork. Coś z kranu wylatuje – informuje mieszkaniec ulicy Sikorskiego. fot. Widz TvRegionalna24.pl
Mieszkańcy naszego miasta dość często zwracają się do redakcji TvRegionalna24.pl z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu wielu spraw. Tym razem chodziło o zanieczyszczenie bieżącej wody w kranie w budynku przy ulicy Sikorskiego.

 

Jeden z mieszkańców Malborka przesłał nam zdjęcia z adnotacją, że na ulicy Sikorskiego z kranu coś wylatuje. Z przesłanych zdjęć trudno domyślić się, co to takiego jest, w związku z czym przesłaliśmy zdjęcia do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z prośbą o wyjaśnienie tej zagadki. Co to takiego jest i dlaczego to wypływa razem z wodą? Czy jest to niebezpieczne? Co należy zrobić, by więcej do takiej sytuacji nie dochodziło?

 

W odpowiedzi Dariusz Modzelewski, dyrektor ds. technicznych PWiK Malbork napisał, że prawdopodobnie nastąpiło wtórne zabrudzenie wody pochodzące z instalacji samego budynku, polegające na oderwaniu się od ścianki rury nagromadzonej warstwy rdzy.

- „W zapytaniu nie podano adresu budynku, więc nie możemy określić z jakiego okresu pochodzi instalacja. Na ulicy Sikorskiego „najmłodszy” budynek pochodzi z początku lat siedemdziesiątych” - informuje Dariusz Modzelewski. - „Przypuszczam, że instalacja budynku nie była od dawna wymieniona lub przynajmniej poddana czyszczeniu. Jednocześnie informuję, że granicą odpowiedzialności PWiK jest zawór główny za wodomierzem głównym, patrząc od strony sieci wodociągowej”.

 

 

 

 

Zdjęcia od widza TvRegionalna24.pl


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.