Wydanie nr 181/2022, Czwartek 30.06.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Marcjalis, Bazyli, Władysława, Ciechosława, Leon, Emilia, Leona, Lucyna, Trofim, Władysław, Ermentruda, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uczniowie IV LO uczestniczyli w zgrupowaniu sportowo-edukacyjnym w Krakowie.

  • Wydanie nr 181/2022
  • 26 pażdziernika 2021, 13:17
  • trener Henryk Pawłowski
  • Piłka nożnaSport
Malbork. Uczniowie IV LO uczestniczyli w zgrupowaniu sportowo-edukacyjnym w Krakowie. fot. Henryk Pawłowski
W dniach 18-22 października br. uczniowie klasy sportowej IV LO w Malborku o profilu piłka nożna, uczestniczyli w zgrupowaniu sportowo-edukacyjnym w Krakowie, podczas którego jeden słoneczny dzień spędzili w Zakopanem. W ramach treningu pieszo dotarli na Gubałówkę, Wielką Krokiew i popularne Krupówki.

 

- „W kolejnym dniu rano rozegraliśmy mecz piłki nożnej z klasą sportową Szkoły Piłki Nożnej, którego Dyrektorem Sportowym jest srebrny medalista mistrzostw świata, Marek Kusto” - informuje Henryk Pawłowski, koordynator klas sportowych. - „Pomimo wielu sytuacji bramkowych, przegraliśmy 0-1, jednak wynik w tym spotkaniu nie był najważniejszy, gdyż nawiązaliśmy kontakty, które zaowocują dalszą współpracą. Po meczu, dzięki pomocy byłego piłkarza Wisły Kraków i Pomezanii Malbork, Zenona Małka zwiedziliśmy stadion Wisły Kraków, przebywając w szatni oraz płycie boiska. Następnie udaliśmy się na Wawel oraz Starówkę”.

 

Jednak to nie jedyne miejsca, które odwiedzili uczniowie. W czwartek, 21 października br. zwiedzili Obóz Zagłady w Oświęcimiu, gdzie dzięki wspaniałej pani przewodnik mieli żywą tragiczną lekcję historii o martyrologii II wojny światowej.

 

- „Ostatni wieczór spędziliśmy w pięknym Krakowie, podziwiając jego urok i zabytki” - informuje Henryk Pawłowski. - „Oceniając przebieg tego zgrupowania, chciałbym podkreślić wzorowe zachowanie jego uczestników, a także podziękować Dyrekcji naszej szkoły, że wyraziła zgodę na ten wyjazd, a gościnnym gospodarzom za serdeczne przyjęcie”.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: trener Henryk Pawłowski, koordynator klas sportowych

trener Henryk Pawłowski
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka nożna


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.