Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Z impetem w płot – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Z impetem w płot – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. Widz TvMalbork.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 47 interwencji, z czego 22 dotyczyły usuwania powalonych drzew po wichurze, jaka przeszła przez nasz powiat. Inne interwencje dotyczyły m.in. uszkodzonego ogrodzenia przez silny wiatr, uszkodzonego poszycia dachu przez silny wiatr, uszkodzonej lampy oświetleniowej przez silny wiatr, zerwanych linii energetycznych, zawalonego stropu, uszkodzonego opierzenia dachu, otwarcia mieszkania, zalanej piwnicy, pękniętej rury wodociągowej oraz wyczuwalnego zapachu spalenizny. Ratownicy wyjeżdżali do 6 pożarów – śmietników, śmieci, balotów słomy i skutera. Strażacy obsłużyli miejsce wypadku i kolizji drogowej, a także zabezpieczyli lądowanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomogli w zasileniu urządzenia leczniczego (brak prądu spowodowany przez zerwanie linii energetycznej), a także zdjąć kota z drzewa. Dwa alarmy okazały się fałszywe.

 

Malborscy policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali 19-latkę, która prowadziła BMW będąc pod wpływem amfetaminy oraz posiadała przy sobie marihuanę. Pojazd, którym jechała kobieta nie posiadał ważnych badań technicznych.

Dzielnicowi z malborskiej komendy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotykają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. W ostatnim tygodniu odwiedzili przedszkolaków ze Starego Pola oraz maluchy z Przedszkola Nr 10 w Malborku.


 

 

 

Prowadziła auto pod wpływem narkotyków.

W niedzielę, 17 października br. około godziny 23.20 policjanci z malborskiej komendy, patrolując rejon miasta, na ulicy 17 Marca w Malborku zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki BMW. Kierującym była 19-letnia mieszkanka Malborka. Uwagę mundurowych zwróciło nerwowe zachowanie kierującej. Policjanci przeprowadzili badania, które wykazały, że kobieta była trzeźwa, ale kierowała autem pod wpływem amfetaminy. W trakcie interwencji 19-latka próbowała wyrzucić z samochodu plastikowy pojemnik, w którym był susz koloru brunatno-zielonego. Policjanci wykonali badanie narkotesterem i okazało się, że zabezpieczona substancja to marihuana. Kierująca została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania jej mieszkania funkcjonariusze ujawnili kolejne zawiniątka z narkotykami. Była to marihuana i amfetamina oraz prawie 30 białych i różowych tabletek, których skład zostanie określony przez biegłego. 19-latka przed sądem odpowie za posiadanie środków odurzających oraz za kierowanie  pojazdem pod wpływem amfetaminy. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 3 lat więzienia. 


 

 

 

„Bezpieczna droga do szkoły”.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Malborku spotykają się z przedszkolakami i najmłodszymi uczniami szkół podstawowych na terenie całego powiatu w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem tych spotkań jest wyuczenie w dzieciach bezpiecznych nawyków, które w przyszłości mają uchronić je przed zagrożeniami, na jakie narażone w są w codziennym życiu. Tym razem policjanci odwiedzili maluchy w Przedszkolu nr 10 w Malborku i w Starym Polu. Funkcjonariusze omówili z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego zasady bezpieczeństwa w poruszaniu się po drodze. Mundurowi udzielili uczestnikom podstawowych rad i wskazówek, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i jak prawidłowo używać elementów odblaskowych. Policjanci omówili również, jak się zachować w kontaktach z obcymi osobami oraz podczas ataku agresywnego psa. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i nie brakowało ochotników do udziału w różnych symulacjach. Na zakończenie spotkania dzielnicowi rozdali dzieciom opaski odblaskowe. Maluchy mogły również usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

 

 

 

 

Kierowca osobówki w szpitalu po uderzeniu w naczepę.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 21 października na ulicy Głowackiego w Malborku. O godz. 22:26 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych. Zadysponowano dwa zastępy z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano wypadek drogowy z udziałem dwóch samochodów osobowych. Uczestnicy zdarzenia samodzielnie opuścili pojazdy. Fiat Tipo znajdował się na jednym z pasów ruchu, natomiast VW Bora po zderzeniu przejechał pas zieleni i uderzył w zaparkowaną naczepę ciągnika siodłowego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy VW Bory (badanie urazowe, wywiad ratowniczy). Kierowca i pasażerka Fiata Tipo odmówili pomocy. Po dojeździe ZRM na miejsce zdarzenia, przekazano poszkodowanego, którego zabrano do szpitala. Na miejsce przyjechał patrol policji. Wyznaczony został objazd przez przyległą do drogi pętlę autobusową. Strażacy oświetlili teren na czas pracy technika policji. Laweta zabrała rozbite pojazdy. Strażacy dokonali sorpcji i dyspersji płynów eksploatacyjnych z rozbitych pojazdów, po czym po 2 godz. 47 min. zakończyli działania, w których łącznie wzięło udział 7 ratowników.

Czytaj więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/34369,malbork-jedna-osoba-w-szpitalu-po-wypadku-na-glowa

 

 

 

 

Pomoc choremu dziecku.

W czwartek, 21 października br. o godz. 19 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pomocy w zasileniu urządzenia leczniczego (brak energii elektrycznej spowodowany zerwaną linią) w miejscowości Kraszewo gm. Stare Pole. Zadysponowano zastęp z OSP Stare Pole. Po dojeździe zastępu do miejsca zgłoszenia, zastano rodziców i dziecko, które choruje na astmę i nie może użyć inhalatora ze względu na brak jest energii elektrycznej w sieci (urządzenie miało rozładowany akumulator).

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uruchomieniu agregatu prądotwórczego i naładowaniu akumulatora w urządzeniu leczniczym. Po 55 min. zakończono działania, w których udział wzięło 6 ratowników..

 

 

 

 

Wjechał z impetem w płot.

Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października na ul. Struga w Malborku. O godz. 20:59 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o kolizji drogowej, a konkretnie o zderzeniu samochodu osobowego z ogrodzeniem prywatnej posesji. Zadysponowano dwa zastępy z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy po zderzeniu z ogrodzeniem posesji. Policjanci byli obecni na miejscu. Sprawca kolizji był przytomny, bez widocznych obrażeń. Znajdował się pod opieką policji.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w pojeździe. Po dojeździe ZRM zdecydowało, że kierujący pojazdem nie zostanie zabrany do szpitala. Po 30 min. zakończono działania, w których udział wzięło 7 ratowników, 10 policjantów i 3 ratowników medycznych.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia: widz TvMalbork.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.