Wydanie nr 148/2022, Sobota 28.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Heladiusz, Wilhelm, Emil, Priam, Wiktor, Ignacy, German, Augustyn, Jaromir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rybina. Szkarpawą transportowane były zbiorniki z Gdańska do elbląskiego browaru. Zobacz nagranie wideo.

Dla wielu mieszkańców miejscowości usytuowanych na Mierzei Wiślanej widok na rzece Szkarpawa transportu rzecznego przedmiotów o znacznych gabarytach należy do codzienności. Jednak dla osób, które nie miały okazji zobaczyć tego na własne oczy, widok był zachwycający. Mowa oczywiście o Rybinie i Mostach Zwodzonych, które na czas przepłynięcia danej jednostki zostają podniesione.

We wtorek, 19 października br. rzeką Szkarpawą transportowane były z Gdańska do Elbląga duże zbiorniki. Jak dowiedzieliśmy się od Rafała Błockiego z Żeglugi Wiślanej, były to zbiorniki do elbląskiego browaru. Zwrócił uwagę, że nie był to największy transport, ponieważ zdarza się, że muszą dostarczyć towar zdecydowanie jeszcze większy od tych zbiorników.

Warto przypomnieć, że rzeką Szkarpawą transportowany jest również materiał do „Budowy drogi łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską – część II”, w ramach której przebudowany zostanie m.in. istniejący tor wodny na rzece Elbląg oraz zbudowany most obrotowy nad rzeką Elbląg w miejscowości Nowakowo.

Może kiedyś komuś z was uda się zobaczyć na własne oczy taki transport?

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.