Wydanie nr 139/2022, Czwartek 19.05.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Zmiana na stanowisku skarbnika powiatu.

  • Wydanie nr 139/2022
  • 7 pażdziernika 2021, 09:57
  • Starostwo Powiatowe w Malborku
  • Wiadomości
  • 2 komentarze
Malbork. Zmiana na stanowisku skarbnika powiatu. fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
Marlena Szczepańska została powołana na stanowisko skarbnika powiatu malborskiego. Zastąpi na tym stanowisku Lucynę Bednarską, która poprosiła o rozwiązanie umowy o pracę w związku z powrotem na stanowisko skarbnika w Starostwie Powiatowym w Sztumie. Lucyna Bednarska pracowała w malborskim starostwie od czerwca 2020 roku, zastąpiła odchodzącą na emeryturę Annę Załęską.

 

Przypomnijmy, że zanim Lucyna Bednarska zaczęła pracować w Starostwie Powiatowym w Malborku, przez 13 lat była skarbnikiem w sztumskim samorządzie powiatowym. Odeszła, jak się mówi mniej lub bardziej oficjalnie, z powodu niemożności dalszej współpracy z ówczesnym Zarządem Powiatu Sztumskiego. W ostatnim czasie doszło jednak do zmiany starosty sztumskiego i zarządu, więc nowe władze poprosiły, by była skarbniczka wróciła do swojej dawnej pracy z racji doświadczenia i wiedzy o tamtejszej sytuacji finansowej.

 

 

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Malborskiego, która odbyła się 24 września br., starosta malborski, Mirosław Czapla podkreślał, że rozstanie z Lucyną Bednarską nie jest najłatwiejsze ze względu na jej fachowość i wielką wiedzę. W krótkim czasie zaskarbiła sobie szacunek nie tylko wśród członków Zarządu Powiatu Malborskiego, ale i radnych.

 

 

Decyzję o odwołaniu skarbnika musiała podjąć Rada Powiatu. Tak też się stało, a podczas zdalnego posiedzenia samorządu odbyła się też skromna uroczystość z podziękowaniami złożonymi przez starostę Mirosława Czaplę, wicestarostę Waldemara Lamkowskiego, etatowego członka zarządu Piotra Szwedowskiego oraz Krzysztofa Osijewskiego, przewodniczącego Rady Powiatu.

 

 

Radni powołali nowego skarbnika. Funkcję tę będzie pełniła Marlena Szczepańska, obecna dyrektor Wydziału Finansowego Starostwa Powiatowego. Jak sama mówiła radnym podczas sesji, pracuje w powiecie malborskim na różnych stanowiskach od początków samorządu powiatowego, będąc najpierw główną księgową w zarządzie powiatowym. Jej doświadczenie zawodowe sięga 40 lat, z czego 20 lat w powiecie malborskim.

 

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
The Bill
The Bill 08.10.2021, 10:46
Wszystko po znajomości.
Krzyżak
Krzyżak 07.10.2021, 22:31
A skarbnik czemu beż kagańca