Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zderzenie dwóch osobówek na Alei Wojska Polskiego – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Zderzenie dwóch osobówek na Alei Wojska Polskiego – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 14 interwencji. Dotyczyły one m.in. pomocy PRM, otwarcia mieszkania, usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych (szerszeni), kota na drzewie oraz zaskrońca w garażu. Ratownicy wyjeżdżali do 6 pożarów – samochodu, sadzy w przewodzie kominowym, śmietników, drzewa, plastikowej rury kanalizacyjnej oraz ładowarki. Strażacy obsłużyli miejsce potrącenia kobiety oraz wypadku drogowego. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” malborscy mundurowi w szkołach i przedszkolach całego powiatu przeprowadzają zajęcia profilaktyczno-edukacyjne, podczas których rozmawiają z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Działania te mają na celu wykształcenie w maluchach prawidłowych nawyków, które mają uchronić je przed zagrożeniami, na jakie narażone są w codziennym życiu.

 

Pomorska policja przeprowadziła wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których nadrzędnym celem jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

 

 

 

 

Potrącenie pieszej na Kotarbińskiego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 27 września br. na przejściu dla pieszych na ulicy Kotarbińskiego w Malborku. O godz. 17:36 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o potraceniu kobiety przez samochód. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Malbork. Po dojeździe do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki Opel po potrąceniu kobiety na przejściu dla pieszych. Poszkodowana kobieta była pod wpływem zdarzenia. Miała uraz lewej kończyny dolnej (staw kolanowy).

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie (wsparcie psychiczne, badanie urazowe). Na miejsce dojechał patrol policji oraz ZRM, któremu przekazano osobę poszkodowaną. W efekcie kobieta została zabrana na szczegółowe badania do szpitala. Po 26 min. zakończono działania, w których łącznie wzięło udział 4 ratowników.

 

Więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/34222,malbork-slonce-prawdopodobna-przyczyna-potracenia-

 


 

 

Z najmłodszymi o bezpiecznej drodze do szkoły.

Policjanci z malborskiej komendy przez cały wrzesień spotykali się z dziećmi uczęszczającymi do najmłodszych klas szkół podstawowych i przedszkoli, aby uczyć ich bezpiecznych zasad poruszania się po drodze. W akcji „Bezpieczna droga do szkoły” wzięli udział funkcjonariusze ruchu drogowego i dzielnicowi. W trakcie spotkań mundurowi rozmawiali z maluchami o tym, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne jest posiadanie o tej porze roku odblasków. Policjanci przypomnieli najmłodszym o numerze alarmowym 112 i jak z niego korzystać, a także jak się zachować wobec innych zagrożeń, m.in. kiedy się zgubią lub jak bronić się przed atakiem psa. Mundurowi na terenie całego powiatu we wrześniu przeprowadzili już ponad 50 takich spotkań. Policjanci poprzez swoje działania chcą wykształcić w maluchach prawidłowe nawyki, które mają uchronić je przed zagrożeniami, na jakie narażone są w codziennym życiu. Stróże prawa doskonale wiedzą, że edukacja najmłodszych na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w najbliższym otoczeniu jest bardzo ważnym elementem w poprawie ich bezpieczeństwa również w przyszłości, kiedy będą trochę starsi, ale także w dorosłym życiu.


 

 

 

Policyjne działania „Prędkość”.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza znacząco szanse przeżycia człowieka.

W czwartek, 30 września br. mundurowi wyposażeni w mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami patrolowali pomorskie drogi, zwłaszcza w miejscach w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń. Podczas kontroli drogowej policjant sprawdzał, czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach lub innych, dostosowanych do wzrostu i masy ciała urządzeniach. Każdy kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sprzyjające warunki atmosferyczne czasami usypiają czujność uczestników ruchu. Do najtragiczniejszych zdarzeń drogowych dochodzi na prostym odcinku drogi, na suchej nawierzchni przy dobrych warunkach do jazdy.

 

 

 

 

Zderzenie dwóch osobówek na Wojska Polskiego.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 2 października br. na Alei Wojska Polskiego w Malborku. O godz. 09:34 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 22. Zadysponowano 2 zastępy z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po kolizji drogowej. Nie było osób poszkodowanych. Wszystkie osoby samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem JOP. Jedna z osób miała niewielkie otarcia lewej nogi. Patrol policji obecny był na miejscu. Droga krajowa nr 22 w kierunku Malborka była zablokowana.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Poszkodowana kobieta, jadąca Toyotą Yaris, odmówiła udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ratownicy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Na miejsce przyjechał ZRM. Strażacy przy użyciu sorbentu dokonali sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych, a następnie pomogli w załadunku uszkodzonych samochodów na lawetę. Po usunięciu resztek powypadkowych, po 1 godz. 12 min. zakończono działania, w których udział brało łącznie 8 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.