Wydanie nr 147/2022, Piątek 27.05.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Lucjan, Magdalena, Oliwer, Radowit, Izydor, Juliusz, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ptasi weekend z Nadleśnictwem Elbląg. Szczegóły na plakacie.

Już po raz XI Nadleśnictwo Elbląg i Stowarzyszenie "Drapolicz" zapraszają na Ptasi Piknik, który odbędzie się w pierwszy weekend października w ramach Europejskich Dni Ptaków. Tegoroczna edycja odbędzie się w Krynicy Morskiej.

 

W pierwszy weekend października odbywa się wielkie ptasie święto pod nazwą Europejskie Dni Ptaków. Jest to dwudniowe wydarzenie obchodzone w 40 krajach Europy i Azji Środkowej, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody – wielką jesienną migrację ptaków. Co roku kilkadziesiąt tysięcy ludzi od Portugalii po Kazachstan i od Norwegii po Cypr w pierwszy weekend października wyjątkowo uważnie przygląda się dzielnym podróżnikom.

 

 

Nadleśnictwo Elbląg wraz ze Stowarzyszeniem „Drapolicz” zapraszają w sobotę i niedzielę, 2 i 3 października br. w godz. 9-16 do wspólnego obserwowania migrujących nad naszymi głowami ptaków.

 

- „Przy dawnej leśniczówce Krynica Morska, w połowie drogi pomiędzy Krynicą Morską, a Piaskami pod okiem ornitologów i leśników policzymy przelatujące ptaki” - zachęca Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg.

 

 

W programie Ptasiego Pikniku przewidywane są m.in. warsztaty i nauka rozpoznawania gatunków, odłowy i obrączkowanie ptaków, opowieści o przyrodzie, lesie i gospodarce leśnej, spotkania z artystami zafascynowanymi przyrodą, konkursy z nagrodami oraz ognisko, na którym będzie można usmażyć przywiezioną ze sobą kiełbaskę.

 

Wstęp na Ptasi Piknik jest bezpłatny i otwarty dla osób w każdym wieku.

 

 

 

 

Informację przekazał: Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.