Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

15 zastępów straży walczyło z pożarem obory w Nowym Targu – raport sztumskich służb mundurowych.

15 zastępów straży walczyło z pożarem obory w Nowym Targu – raport… fot. KP PSP Sztum
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej i policji z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 6 września br. o godzinie 10.27 trzy zastępy skierowano do miejscowości Barlewiczki, gdzie w Zespole Szkół Zawodowych odebrano e-mail z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego.

O godzinie 15.37 dwa zastępy zadysponowano do Sztumu, gdzie w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Morawskiego Zespół Ratownictwa medycznego potrzebował pomocy w zniesieniu pacjenta z pierwszego piętra do karetki.

O godzinie 17.48 zastęp pojechał do miejscowości Krasna Łąka do usunięcia kokonu owadów błonkoskrzydłych, który znajdował się na ścianie budynku jednorodzinnego.

O godzinie 17.50 zastęp skierowano do Dzierzgonia do usunięcia kokonu owadów błonkoskrzydłych znajdującego się w jednym z budynków przy ulicy Wojska Polskiego.

 

 

 

 

We wtorek, 7 września br. zastęp zadysponowano do Dzierzgonia na ulicę Słoneczną, gdzie silny wiatr złamał konar drzewa blokujący drogę powiatową.

O godzinie 12.46 zastęp pojechał do miejscowości Barlewiczki, gdzie na terenie Zespołu Szkół Zawodowych rój pszczół osiadł na jednym z rosnących krzewów.

O godzinie 21.30 zastęp skierowano do Sztumu, gdzie na ulicy Nowowiejskiego paliło się 8 żywotników (tuja szmaragd) w ogrodzie przy budynku mieszkalnym.

 

 

 

 

W środę, 8 września br. o godzinie 12.50 dwa zastępy pojechały do miejscowości Koślinka do usunięcia kokonu owadów błonkoskrzydłych znajdującego się w kominie dymowym budynku gospodarczego.

O godzinie 13.35 zastęp zadysponowano do Sztumu do usunięcia kokonu owadów błonkoskrzydłych znajdującego się w budynku przedszkola publicznego.

O godzinie 14.06 zastęp pojechał do Dzierzgonia na ulicę Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” w celu zabezpieczenia miejsca lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

O godzinie 17.24 15 zastępów skierowano do Nowego Targu, gdzie palił się budynek inwentarski. Ogniem objęte było całe poszycie dachowe i konstrukcja dachu oraz siano znajdujące się na poddaszu. Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce działań, zastano rozwinięty pożar poszycia dachowego oraz składowanego na poddaszu siana. W środku znajdował się inwentarz żywy w postaci 36 sztuk byków bez możliwości ich ewakuacji. Podjęto działania gaśnicze ograniczające rozwój pożaru, prowadzono wentylację mechaniczną budynku. Ratownicy ręcznie wyrzucali nadpalone siano na podstawione przez właściciela ładowarki. W trwających około 15 godzin działaniach ratowniczych zaangażowane było 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej w obsadzie 10 strażaków oraz 6 zastępów OSP ze Starego Targu, Bukowa, Szrop, Waplewa Wielkiego  Mikołajek Pomorskich oraz Postolina w sile 33 strażaków.

 

 

 

 

O bezpiecznej drodze do szkoły z najmłodszymi.

W środę, 8 września br. policjant Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Sztumie odwiedził uczniów I klas jednej ze szkół podstawowych w Sztumie. Funkcjonariusz omówił z uczniami zasady bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły. Mundurowy udzielił uczestnikom podstawowych rad i wskazówek, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przechodzić przez jezdnię oraz jak prawidłowo używać elementów odblaskowych. 
Funkcjonariusz wspólnie z uczniami przeprowadził w obrębie przejść dla pieszych ćwiczenia. Pomimo młodego wieku, dzieci wykazały się dużą wiedzą oraz spostrzegawczością, a także zadawały dużo pytań z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

 

 

W czwartek, 9 września br. o godzinie 10.06 zastęp zadysponowano do Dzierzgonia na boisko szkolne szkoły podstawowej w celu zabezpieczenia miejsca lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

O godzinie 16.40 dwa zastępy pojechały do Nowego Targu, gdzie na nieużytkach rolnych znajdowało się rozrzucone siano po nocnym pożarze.

 

 

W piątek, 10 września br. o godzinie 09.49 zastęp skierowano do Sztumskiego Pola do usunięcia kokonu owadów błonkoskrzydłych znajdującego się w jednym z domów jednorodzinnych.

O godzinie 14.19 zastęp zadysponowano do Nowego Targu, gdzie na nieużytkach rolnych znajdowało się rozrzucone siano po wczorajszym pożarze.

O godzinie 15.23 zastęp pojechał do miejscowości Nowiec do usunięcia kokonu owadów błonkoskrzydłych znajdującego się w jednym z domów jednorodzinnych.

O godzinie 17.47 zastęp skierowano do wsi Żuławka sztumska do usunięcia kokonu owadów błonkoskrzydłych znajdującego się w jednym z domów jednorodzinnych.

O godzinie 18.34 zastęp pojechał do wsi Pietrzwałd, gdzie paliła się trawa przy drodze powiatowej.

 

W niedzielę, 12 września br. o godzinie 17.05 zastęp zadysponowano do miejscowości Monasterzysko Wielkie do usunięcia kokonu owadów błonkoskrzydłych znajdującego się w jednym z budynków mieszkalnych.

 

 

 

 

Kierował mimo sądowego zakazu.

W poniedziałek, 13 września br. policjanci Posterunku Policji w Starym Targu zauważyli osobowe Renault, którego kierujący najprawdopodobniej posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Auto zostało zatrzymane do kontroli. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnej bazie okazało się, że posiada on zakaz sądowy prowadzenia pojazdów, który obowiązuje do czerwca 2024 r. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz 36-letni mieszkaniec Dzierzgonia odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.
 

Za kierowanie samochodem w czasie obowiązującego sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum oraz st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

Zdjęcia: KP PSP Sztum oraz KPP Sztum

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.