Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Bezpieczna droga do szkoły – policyjna akcja dla najmłodszych.

  • Wydanie nr 220/2022
  • 9 września 2021, 16:22
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Malbork. Bezpieczna droga do szkoły – policyjna akcja dla najmłodszych. fot. KPP Malbork
W środę policjantki w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotkały się z najmłodszymi uczniami jednej ze szkół podstawowych w Malborku. Funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po teorii przyszedł czas na praktykę i mundurowe z maluchami ćwiczyły prawidłowe i bezpieczne przechodzenie przez przejścia dla pieszych. Na zakończenie spotkania funkcjonariuszki wręczyły dzieciom opaski odblaskowe, które noszone na odzieży zewnętrznej mają za zadanie zadbać o ich widoczność na drodze i zapewnić bezpieczeństwo.

 

Od początku września w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Malborku spotykają się dziećmi ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu całego powiatu malborskiego.

 

W środę, 8 września br. policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną przeprowadziły zajęcia edukacyjne dla dzieci ze świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 8 w Malborku. Funkcjonariuszki omówiły z najmłodszymi uczniami tej szkoły podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły.

 

Mundurowe udzieliły uczestnikom podstawowych rad i wskazówek, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, zapoznały z zasadami prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i pokazały jak używać elementów odblaskowych. Po teorii przyszedł czas na zajęcia praktyczne i policjantki wraz z maluchami ćwiczyły prawidłowe i bezpieczne przechodzenie przez przejścia dla pieszych. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i nie brakowało ochotników do udziału w różnych symulacjach. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało również opaskę odblaskową.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Olga
Olga 10.09.2021, 09:21
Super inicjatywa
Olga
Olga 10.09.2021, 11:42 (odpowiedź do Olga)
Szkoda, że dzieci, które nie chodzą na świetlicę nie mogły w tym uczestniczyć:(