Wydanie nr 297/2021, Niedziela 24.10.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Filip, Salomon, Marcin, Pamfilia, Boleczest, Marek, Antoni, Walentyna, Rafał
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Ponad 60 tys. euro na uczniowskie staże dla ZSP3.

  • Wydanie nr 297/2021
  • 8 września 2021, 09:29
  • ZSP3 Malbork
  • Wiadomości
Malbork. Ponad 60 tys. euro na uczniowskie staże dla ZSP3. fot. ZSP3 Malbork
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku po raz kolejny pozyskał środki unijne. Tym razem jest to kwota 60 371 Euro na realizację mobilności zawodowej uczniów i kadry w ramach projektu Erasmus+ 2021. We włoskim Rimini oraz portugalskiej Lizbonie zaplanowano czterotygodniowe staże dla uczniów kształcących się w zawodach technik organizacji turystyki, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk i technik logistyk, natomiast nauczyciele kształcący w branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej będą zdobywali nowe doświadczenia w stolicy Portugalii.

 

Wysoka jakość projektów mobilności zawodowej, zrealizowanych dotychczas przez ZSP3 w Malborku w latach ubiegłych, została doceniona przez Narodową Agencję Erasmus+ i wyróżniona prestiżową Akredytacją Projektów Mobilności Zawodowej. Dzięki temu szkoła zagwarantowała sobie fundusze na projekty zagranicznych staży dla uczniów i szkoleń dla nauczycieli na kolejne 5 lat.

 

- „Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 stale dąży do poprawy jakości edukacji zawodowej oferowanej uczniom, by jak najlepiej przygotować ich do sprostania oczekiwaniom wymagającego rynku pracy” - informuje Jan Stawicki, dyrektor ZSP3 w Malborku. - „Pozyskane fundusze pozwolą nie tylko na pełne finansowanie zagranicznych staży i mobilności uczniów, ale także zapewnią uczestnikom kompleksowe przygotowanie przed wyjazdem. Szkoła zorganizuje im zajęcia przygotowania kulturowego, przygotowania językowego w zakresie języka angielskiego, będącego wiodącym językiem stażu oraz zajęcia z pedagogiem”.

 

 

Czas stażu to nie tylko praca i doświadczenia zawodowe, ale także przygoda z inną kulturą, szansa na poznanie nowych miejsc i ciekawych ludzi – dlatego tak ważne jest właściwe przygotowanie uczniów do wyjazdu, by jak najlepiej potrafili wykorzystać te cztery tygodnie praktyk. Przez cały czas pobytu za granicą uczniom będą towarzyszyli nauczyciele, którzy zapewnią im wsparcie i opiekę.

 

- „Na miejscu zawsze mogą także liczyć na mentorów z organizacji partnerskich: Casa da Educacao w Portugalii oraz Sistema Turismo we Włoszech, z którymi od kilku lat szkoła realizuje projekty mobilności zawodowej. Czas mobilności zaplanowano tak, by stworzyć uczestnikom odpowiednie warunki kształcenia zawodowego w zagranicznych przedsiębiorstwach, rozwoju kompetencji językowych, społecznych i interpersonalnych oraz osobistych zainteresowań uczestników” - informuje Jan Stawicki. - „Uczestnicy staży otrzymują również potwierdzenia udziału w projekcie i nabytych kompetencji w postaci certyfikatów, w tym certyfikatów Europass, uznawanych w całej Unii Europejskiej. To ważne by na starcie swojej kariery zawodowej uczniowie mieli się czym pochwalić przed potencjalnymi pracodawcami”.

 

Realizacja projektów staży zagranicznych oraz podnoszenia kwalifikacji kadry w pełni odpowiada potrzebom kształcenia zawodowego realizowanego przez ZSP Nr 3 oraz powiat malborski.

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Jan Stawicki, dyrektor ZSP3 w Malborku

ZSP3 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.