Wydanie nr 269/2022, Poniedziałek 26.09.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Weekend z Castle Triathlon Malbork – uwaga na utrudnienia.

Weekend z Castle Triathlon Malbork – uwaga na utrudnienia. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Już tylko kilka dni dzieli nas od kultowych zawodów triathlonowych w Malborku. W ten weekend triathloniści ponownie zdobywać będą zamek podczas Castle Triathlon Malbork. To jedyne takie zawody, którym towarzyszy niepowtarzalny klimat. W tym roku po raz trzeci odbędą się tutaj Mistrzostwa Polski na dystansie długim. Zapowiada się epicki weekend.

 

Castle Triathlon Malbork to zawody, które wyróżnia wyjątkowy klimat i niesamowita trasa. Zawodnicy rozpoczynają zmagania w rzece Nogat, następnie mają do pokonania niezwykle szybką, płaską trasę kolarską, która przebiega w całości przez tereny Żuław Wiślanych. Na zakończenie czeka na nich, jedyna taka trasa biegowa na świecie, która prowadzi przez tereny Muzeum Zamkowego.

 

 

Już po raz trzeci w ramach Castle Triathlon Malbork zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski na dystansie długim w kategorii OPEN i age-group. W ubiegłym roku niepodważalnym zwycięzcą został Miłosz Sowiński (Ironman Inspiration), który w pięknym stylu zdobył tytuł Mistrza Polski i ustanowił rekord Polski na dystansie IM – 08:04:58. Listę startową wypełniają nazwiska najlepszych polskich zawodników. Znaleźli się na niej m.in. Łukasz Kalaszczyński – Mistrz Polski z 2019 r. oraz wicemistrz z 2020 r. i Marcin Ławicki – srebrny medalista Mistrzostw Polski 2019.

 

 

Podczas Castle Triathlon Malbork 2021 triathloniści po raz kolejny będą mieli do wyboru cztery dystanse. Na wszystkich dystansach Castle Triathlon Malbork można wystartować zarówno indywidualnie, jaki i w trzyosobowych sztafetach triathlonowych, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

 

 

W sobotę, 4 września br. zawodnicy ścigać się będą na popularnej „ćwiartce”, czyli 1/4 IM oraz na 1/8 IM.

Niedziela, 5 września br. upłynie pod znakiem zmagań na dłuższych dystansach: pełnym dystansie IM oraz na dystansie średnim, czyli 1/2 IM.

 

 

 

 

Uwaga, kierowcy – utrudnienia.

W związku z organizacją imprezy Castle Triathlon Malbork 2021 w sobotę i niedzielę, 4 i 5 września br. wystąpią utrudnienia w  ruchu.

W sobotę, 4 września w godzinach 08:30-13:00 wystąpią utrudnienia w ruchu: w Malborku na ul. Solskiego i ul. Głównej oraz na drodze łączącej miejscowości: Kościeleczki - Tralewo - Trępnowy. 
W niedzielę, 5 września w godzinach 06:00-16:00 wystąpią utrudnienia w ruchu: w Malborku na ul. Solskiego i ul. Głównej oraz na drodze łączącej miejscowości: Kościeleczki - Tralewo - Trępnowy - Lichnowy - Dąbrowę - Lisewo Malborskie. 
Na ul. Wałowej w Malborku (droga krajowa nr 55) wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

 

 

 

 

Informacja organizatora


 

Organizator
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Bieganie


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
OLA
OLA 01.09.2021, 14:14
Wreszcie jakaś impreza brawo.