Wydanie nr 230/2022, Czwartek 18.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena, Agapit, Bogusława, Bronisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Laureat XV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego pochodzi z Nowego Dworu Gdańskiego.

Laureat XV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego pochodzi z Nowego Dworu Gdańskiego. fot. Paweł Przyborowski
W ramach XX In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego, który miał miejsce w ostatni weekend sierpnia w Tczewie odbył się XV Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, podczas którego rozmaici artyści prezentowali własne interpretacje utworów tej nietuzinkowej postaci polskiej muzyki. Zespół Kwiaty piosenką „Arktyka” zajął I miejsce i zgarnął 5 tys. zł.

 

Od 20 lat In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego odbywa się w Tczewie, rodzinnym mieście artysty. Na koncerty przyjeżdżają ludzie z okolicznych województw, a fani Republiki pielgrzymują z całej Polski i zagranicy. W ramach Festiwalu od 15 lat odbywa się również Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego.

 

W tegorocznej edycji I miejsce oraz Nagrodę Prezydenta Miasta Tczewa w wysokości 5 tys. zł zajął zespół Kwiaty, który wykonaniem „Arktyki” podbił nie tylko serca jury, ale również widzów zgromadzonych w sobotę, 28 sierpnia br. w parku przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Warto w tym miejscu wspomnieć, że z zespołem wystąpił Paweł Przyborowski z Nowego Dworu Gdańskiego.

Serdecznie gratulujemy!


 

 

 

Zdjęcia: FB Paweł Przyborowski


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.