Wydanie nr 230/2022, Czwartek 18.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena, Agapit, Bogusława, Bronisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Spokojnie na drogach powiatu – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Spokojnie na drogach powiatu – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KPP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 9 interwencji. Dotyczyły one m.in. usunięcia konaru drzewa oraz plamy oleju z jezdni. Dwie interwencje dotyczyły usunięcia gniazd owadów błonkoskrzydłych (szerszeni). Strażacy wyjeżdżali do 3 pożarów – ścierniska i śmietników. Ratownicy pomogli policji w ewakuacji osoby z dachu oraz obsłużyli miejsce kolizji drogowej.

 

Dzielnicowy gminy Stare Pole w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkał się z dziećmi spędzającymi czas na półkoloniach w miejscowości Królewo. Policjant rozmawiał z uczestnikami o zagrożeniach na jakie mogą być narażone w życiu codziennym i jak się przed nimi uchronić, zwłaszcza podczas letniego wypoczynku. W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego funkcjonariusz przypomniał najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym w drodze do szkoły.

Przez dwa dni policjanci malborskiej drogówki na drogach naszego powiatu przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne pn. „Prędkość”. Celem tej akcji było zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych oraz uświadomienie kierującym, jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości.

 

 

 

 

O bezpieczeństwie z dziećmi.

Malborscy policjanci w trosce o najmłodszych podejmują wiele działań profilaktycznych, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży korzystającym z wypoczynku letniego. W ubiegłym tygodniu dzielnicowy gminy Stare Pole odwiedził uczestników półkolonii zorganizowanych na świetlicy wiejskiej w Królewie przez Gminną Bibliotekę Publiczną. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowy rozmawiał z dziećmi o zasadach, jakich należy przestrzegać podczas spędzania czasu wolnego nad wodą. Funkcjonariusz przypomniał w jaki sposób korzystać z akwenów wodnych, co oznaczają kolory boi i flag na kąpieliskach, skąd wiadomo, że na kąpielisku jest ratownik oraz kiedy bezwzględnie nie można wchodzić do wody. Dzielnicowy przekazał dzieciom również informacje na temat innych zagrożeń, na które narażone są w codziennym życiu, czego powinny się wystrzegać podczas zawierania nowych znajomości, jakich informacji nie podawać osobie nieznajomej, co zrobić kiedy dziecko się zgubi czy jak uchronić się przed atakiem agresywnego psa. Na zakończenie spotkania, w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego, policjant omówił z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze kiedy będą zmierzali do szkoły.

 

 

 

 

Policyjna akcja „Prędkość”.

Czuwając nad bezpieczeństwem użytkowników dróg malborscy policjanci we wtorek i środę, 24 i 25 sierpnia br. przeprowadzili działania „Prędkość”. Na ulicach i drogach całego powiatu można było zobaczyć zwiększoną ilość funkcjonariuszy drogówki, którzy za pomocą ręcznych mierników prędkości oraz  samochodu wyposażonego w wideorejestrator kontrolowali  zachowania kierowców. Dzięki wykorzystaniu policyjnego sprzętu mogli skutecznie reagować na przejawy niebezpiecznej jazdy.

Kolejna taka akcja miała na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje, jakie może za sobą nieść przekraczanie dozwolonej prędkości. Kierowcy mogli się spodziewać patroli w newralgicznych punktach, tj. skrzyżowania dróg, w których w przeszłości najczęściej dochodziło do wypadków drogowych.

 

 

Pamiętajmy, że szczęśliwa podróż – to bezpieczna podróż. Stosowanie się do ograniczeń prędkości, zachowywanie odpowiedniej odległości między pojazdami, prawidłowe manewry wyprzedzania czy wymijania oraz zwracanie uwagi na znaki i sygnały drogowe to elementy, dzięki którym jazda będzie bezpieczna nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także innych użytkowników ruchu. Przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze dają gwarancję bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.