Wydanie nr 35/2023, Sobota 4.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Joanna, Weronika, Częstogoj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Modernizacja i remont sieci ciepłowniczej na Osiedlu Południe, jak długo potrwa? Zobacz nagranie z drona

Malbork. Modernizacja i remont sieci ciepłowniczej na Osiedlu Południe,… fot. TvMalbork.pl - Piotr Wąsowicz
Na Osiedlu Południe w Malborku trwają rozległe prace inwestycyjne związane z modernizacją i remontem sieci ciepłowniczej. Jak długo jeszcze potrwają utrudnienia z tym związane? O to zapytaliśmy wykonawcę, firmę ECO Malbork.

Jak długo potrwają prace remontowe na Osiedlu Południe w Malborku? Czego dotyczą te prace? Co jest wymieniane i dlaczego właśnie teraz jest to robione? Ile wyniesie całkowity koszt tej wymiany? Dlaczego mieszkańcy ulicy Kotarbińskiego nie byli wcześniej poinformowani o tym, że wjazd na ich ulicę będzie zamknięty w związku z trwającym remontem? Czy pracownicy coś uszkodzili podczas wykonywania prac remontowych? Mieszkańcy zwracają uwagę, że nie działają wieczorem uliczne lampy. Jakie prace spółka ECO Malbork przewiduje jeszcze w tym roku?

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców Osiedla Południe w Malborku dotyczącymi trwających prac remontowych związanych z modernizacją sieci ciepłowniczej w tym rejonie, zwróciliśmy się do firmy ECO Malbork z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

 

 

 

W odpowiedzi Witold Rumiński, dyrektor ds. ekonomicznych w ECO Malbork napisał, że prace obejmują wymianę starej sieci kanałowej zbudowanej jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku wzdłuż ulicy Kotarbińskiego wraz z przyłączami do standardu nowej sieci ciepłowniczej o zoptymalizowanych średnicach, wykonaną w całkowicie nowej technologii sieci preizolowanej (charakteryzującej się niższymi stratami ciepła).

- „Warto dodać, że w ostatnich latach nasze przedsiębiorstwo m.in. na osiedlu Południe przeprowadziło duży zakres prac związany z instalacją ciepłej wody użytkowej (CWU) tj. doprowadzeniem jej do budynków, które nie miały CWU, bądź zmodernizowaniem już istniejących instalacji CWU do nowych standardów. Stara sieć ciepłownicza charakteryzuje się, poza dużymi stratami ciepła, także sporą awaryjnością, co było też jedną z przyczyn podjęcia decyzji o jej wymianie” - informuje Witold Rumiński. - „Realizowane prace będą zakończone w połowie września br., z tym że mogą być jeszcze realizowane przez jakiś czas prace ziemne związane z rekultywacją i odtworzeniem terenów. Prace są realizowane w ramach przyjętych w ECO Malbork planów rozwoju, a ich koszt mieści się w planowanym budżecie. ECO Malbork z wyprzedzeniem informowało wszystkich administratorów oraz służby miejskie o realizowanych pracach i zamknięciu jednego z wjazdów na teren części osiedla (drugi wjazd jest cały czas czynny). Zamknięty wjazd zostanie uruchomiony najpóźniej do końca sierpnia br. W czasie wykonywania prac ziemnych został, w sposób niezamierzony, uszkodzony jeden z przewodów zasilających lampy uliczne, lecz przewód został już naprawiony i lampy uliczne działają. Chcielibyśmy poinformować mieszkańców, że jedynym możliwym do przeprowadzenia okresem, w którym można bez istotnych uciążliwości, realizować wymiany sieci ciepłowniczych, jest wyłącznie okres letni, gdy nie jest dostarczane ciepło na cele grzewcze. Ewentualna uciążliwość związana z brakiem dostaw systemowej CWU będzie trwała nie dłużej jak 48 godzin i dotyczyć będzie tylko kilku budynków (ECO Malbork o planowanej przerwie w dostawie systemowej CWU będzie powiadamiać administratorów budynków, którzy dalej będą przekazywać informacje do mieszkańców)”.


 

 

 

ECO Malbork zwraca również uwagę, że w tym roku nie planuje wykonywać tak rozległych prac, jakie obecnie są realizowane wzdłuż ul. Kotarbińskiego. Jednak planowane są realizacje mniejszych przyłączeń, związanych z dostawą ciepła systemowego do następnych budynków w naszym mieście.

- „Jednocześnie przepraszamy za ewentualne uciążliwości, które mogą pojawiać się na różnych etapach wykonywanych prac, staramy się aby były one jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców, jednak trudno jest je całkowicie wyeliminować. Sądzimy jednak, że przyszłe korzyści z wymian i modernizacji sieci ciepłowniczych zdecydowanie przewyższą bieżące utrudnienia i zwiększą zadowolenie mieszkańców z użytkowania ciepła systemowego w Malborku” - podsumowuje Witold Rumiński.

 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Taka jest prawda.
Taka jest prawda. 24.08.2021, 23:40
Pozbawili cyklistów bezpiecznej ścieżki rowerowej i to w wakacyjnym okresie, a ruch na Kotarbińskiego jest duży.
Roman
Roman 25.08.2021, 07:22 (odpowiedź do Taka jest prawda. )
Przecież kiedyś muszą to zrobić a zimą nie da rady, pomyślałeś?
Irena
Irena 24.08.2021, 20:15
Super to wygląda z góry, lecz na dole nie działa oświetlenie.