Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Trwa zbiórka na sprzęt rehabilitacyjny dla 7-letniej Kornelii.

Malbork. Trwa zbiórka na sprzęt rehabilitacyjny dla 7-letniej Kornelii. fot. siepomaga.pl
Mieszkanka Malborka, 7-letnia Kornelka Malczewska cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną – zespół FOXG1, małogłowie, niedowidzenie i opóźnienie rozwoju mózgu. Jej rodzice codziennie zadają sobie pytanie o to, co jeszcze mogą zrobić dla swojej córki. Odkąd wiedzą, że jest szansa na większą sprawność dla ich dziecka, nie myślą o niczym innym. Z całych sił walczą o lepszą przyszłość Kornelki, a rehabilitacja to jedyna ich broń do walki z chorobą. Niestety, specjalistyczna rehabilitacja i sprzęt kosztują, a przy codziennych wydatkach przekraczają możliwości finansowe rodziny.

 

Pani Justyna, mama Kornelki opowiada, że ciąża przebiegała prawidłowo, a po porodzie dziewczynka dostała 10 punktów w skali Apgar.

- „Jednak po 4 miesiącach zaczęłam zauważać nieprawidłowości, małą główka, brak siły, brak reakcji oczkami na osoby bliskie czy zabawki. I tak zaczęłam chodzić do lekarzy” - mówi mama dziewczynki. - „Neurolog już na wizycie stwierdził, że Korcia ma małogłowie i skierował na rezonans magnetyczny głowy. Tam się potwierdziła diagnoza doktora oraz doszła jeszcze częściowa agenezja ciała modzelowatego. Mówiono mi, że trzeba zacząć rehabilitację, że dzieci z tymi wadami mają szansę rozwijać się dobrze, jednak u Korci mijał rok po roku i nie działo się nic, mimo ćwiczeń”.

 

 

 

 

Potem były wizyty u gdańskich lekarzy i badania genetyczne, które niczego nie wykazały. Jednak rodzice w dalszym ciągu nie wiedzieli, co dzieje się z ich dzieckiem. W końcu zaproponowano im przeprowadzenie badań genetycznych w Warszawie.

- „Zbieraliśmy na nie pieniążki dość długo. Jak już się uzbierały, od razu wysłaliśmy materiał do badań. Czekaliśmy trochę czasu. Jak już doktor zadzwonił pierwszy raz po zrobieniu badań stwierdził, że nie znalazł niczego, ale powtórzy badania. I tak rok temu dowiedziałam się, że Kornelka ma Zespół Foxg1” - opowiada pani Justyna. - „Nikt nie jest w stanie nam niczego zagwarantować, ale Kornelka dzięki ćwiczeniom jest w coraz lepszej formie. Dużo już się nauczyła, kiedyś ma pojawić się terapia genową dla dzieci dotkniętych tą chorobą, ale do tego czasu dziecko musi być rehabilitowane i w jak najlepszym stanie, by terapia zadziałała. Proszę z całego serca wszystkich o to, by pomogli Kornelci w zdobyciu pieniążków na dalszą kosztowną rehabilitację, jak i sprzęt, by nie cofnęło się to, co już wyuczone i by mogła nadal iść na przód. Niestety, bez rehabilitacji choroba szybko postępuje i możemy utracić wszystko co już zdążyliśmy z rehabilitantami zbudować”.

 

 

 

 

Każdy z nas może dorzucić swoją przysłowiową cegiełkę i pomóc małej Kornelii. Wystarczy wejść na stronę https://www.siepomaga.pl/kornelia-malczewska?fbclid=IwAR1gUFfiQxa4FZ1Q58UeFO6uVqmWgpOrKfWeaWHJ0ewIAyUefCMSVS_Zs4I

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.