Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Podsumowanie akcji „Motocykle” – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Podsumowanie akcji „Motocykle” – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KPP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 10 interwencji. Dotyczyły one m.in. uwięzionego ptaka oraz pomocy ZRM. Strażacy wyjeżdżali do 7 pożarów – szopki, zboża na pniu, podłogi, ścierniska, kombajnu oraz budynku gospodarczego.

 

W miniony weekend policjanci z malborskiej drogówki przeprowadzili działania „Motocykle”. W ramach akcji funkcjonariusze skontrolowali 68 pojazdów, w tym 8 motocyklistów. Sprawdzili ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz zwracali uwagę na to, czy przestrzegają pozostałych przepisów ruchu drogowego. Celem prowadzonych działań było ograniczenie liczby wypadków z udziałem motocyklistów.

 

 

 

 

Gołąb uwięziony na dachu budynku wielorodzinnego.

W środę, 4 sierpnia br. o godz. 12.48 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o ptaku zaplątanym w przewód antenowy na dachu budynku wielorodzinnego. Zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Malbork. Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził, iż w przewód antenowy na dachu budynku wielorodzinnego zaplątał się ptak.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ratownicy przez właz dachowy dostali się w pobliże uwięzionego gołębia. Uwolnili unieruchomionego pomiędzy przewodami antenowymi ptaka, po czym znieśli rannego gołębia i przekazali przybyłej na miejsce zdarzenia Straży Miejskiej, która zabrała ptaka do lecznicy. Po 47 min. zakończono działania, w których łącznie wzięło udział 5 ratowników.

 

Więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/33840,malbork-niecodzienna-akcja-strazakow

 

 

 

 

Pożar garażu.

Do zdarzenia doszło w piątek, 6 sierpnia br. O godz. 18.12 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze garażu wolno stojącego konstrukcji drewnianej. Zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano pożar garażu o konstrukcji drewnianej o wymiarach 9m x 3m x 2m krytego papą. Ogniem objęta była znaczna część obiektu. Właściciel obiektu obecny był na miejscu zdarzenia.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 2 prądów wody W-52 na palący się obiekt. Po zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru, ratownicy przeszukali obiekt i skontrolowali go przy użyciu kamery termowizyjnej. W celu wykluczenia nowych zarzewi ognia, strażacy częściowo rozebrali garaż. Brak zagrożenia. Przekazali miejsce objęte działaniem ratowniczo-gaśniczym właścicielowi, po czym po 1 h 05 min. zakończyli działania, w których łącznie wzięło udział 7 ratowników.

 

 

 

 

Policyjne działania „Motocykle”.

Od piątku do niedzieli, 6 do 8 sierpnia br. na terenie województwa pomorskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. „Motocykle”, których celem było zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów.

Podczas działań malborscy policjanci skontrolowali 68 pojazdów, w tym motocykle. Funkcjonariusze ujawnili 10 wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości przez innych uczestników ruchu drogowego, jeden pojazd nie został dopuszczony do ruchu.

 

 

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników o jazdę zgodną z przepisami i wzajemny szacunek na drodze.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz podkom. Katarzyna Marczyk, Wydział Prewencji KPP Malbork

Zdjęcie: KPP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Taka jest prawda.
Taka jest prawda. 11.08.2021, 00:27
Misiaczki, róbcie częściej pomiar prędkości na drodze 515, na krzyżówce w Czerwonym Dworze lub w Grzymałach bo dużo wariatów z Dzierzgonia szaleje na motocyklach. Szczególnie w godz. 14 - 18.
Gosc
Gosc 09.08.2021, 15:36
z tym gołębiem to jakaś paranoja!? pytam się ile kosztował skarb państwa ta interwencja?
Straż pożarna, miejska i lecznica za podatki nasze?
Ha ha ha.
Ha ha ha. 09.08.2021, 21:28 (odpowiedź do Gosc)
Z gołębiami jest podobna sytuacja jak z patologią 500+. Jedno i drugie obciąża polskiego podatnika. Jedno i drugie zapaskudza Polskę.