Wydanie nr 141/2024, Poniedziałek 20.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Mistrzyni jest tylko jedna - Alicja Krauze wygrała Krakowski Maraton Pływacki.

  • Wydanie nr 141/2024
  • 9 sierpnia 2021, 08:44
  • MAL WOPR
  • SportWodne
MAL WOPR. Mistrzyni jest tylko jedna - Alicja Krauze wygrała Krakowski… fot. MAL WOPR
Pływacy MAL WOPR nie mogą wytrzymać zbyt długo bez czucia wody. Trenują, dojeżdżając na pływalnię do Tczewa, pracują jako ratownicy - czuwając nad bezpieczeństwem kąpiących się, ale także startują rozsławiając Malbork w całym kraju. Tym razem podkrakowski Kryspinów był miejscem, w którym nasi pływacy mocno zaakcentowali swoją obecność na wodnych arenach w kraju.

 

XXXII Krakowski Maraton Pływacki Memoriał Jana Gorzkowskiego i Zbigniewa Jaworskiego, który odbył się w sobotę, 7 sierpnia na Zalewie na Piaskach w Kryspinowie k/Krakowa, zgromadził na starcie 82 zawodników z 28 klubów. Wśród nich znalazła się najstarsza zawodniczka MAL WOPR Malbork, 20-letnia Alicja Krauze. Alicja, znana ze startów na najdłuższych dystansach pływackich na pływalniach zamkniętych, na zawodach w Kryspinowie wybrała najdłuższy dostępny dystans.

 

 

Tak odważnych pływaków nie było zbyt wielu - dystans 3 km w otwartym akwenie mogą przepłynąć tylko bardzo doświadczeni pływacy. Ten najbardziej wymagający dystans  odbywał się na pętli wynoszącej 500m, którą śmiałkowie musieli pokonać aż sześciokrotnie. Limit czasowy na pokonanie sześciu okrążeń wynosił 2 godziny, jednak wytrwałym pływakom aż tyle czasu nie było potrzebne.

 

- „Alicja Krauze pokonując 3000m w czasie 47 minut 28 sekund i 59 setnych dopłynęła do mety tuż za mężczyznami, wygrywając kategorię kobiet z przewagą 6 minut nad drugą zawodniczką. Ala ma za sobą trudny rok, w którym po raz kolejny w swojej karierze musiała zmagać się z kontuzją barku, dodajmy, że zakończoną operacją” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - „Z pewnością traktuje ten start jako powrót do pływania dającego radość i spełnienie. Samo zwycięstwo nie było tak ważne jak udział w zmaganiach, spotkanie z innymi zawodnikami czy poczucie emocji towarzyszących sportowcom w takcie rywalizacji. Cieszymy się ze startu Alicji, to z pewnością nie było ostatnie słowo malborskiej pływaczki, która w swojej karierze ma wiele sukcesów, w tym dwukrotne wicemistrzostwo Polski juniorów”.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork 

MAL WOPR
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.