Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Rozpoczyna się akcja #SzczepimySię z OSP.

W akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce włącza się Ochotnicza Straż Pożarna. Jednostki OSP, które zaangażują się we wsparcie szczepień przeciw COVID-19 mogą zdobyć nagrody pieniężne.

 

W czwartek, 29 lipca br. o godz. 14 w Komendzie Powiatowej PSP w Malborku organizowana jest wideokonferencja z Pomorskim Komendantem Wojewódzkim PSP oraz przedstawicielami  odpowiedzialnymi  za  sprawy  szczepień z  ramienia  Narodowego  Funduszu  Zdrowia  oraz  Pomorskiego  Urzędu Wojewódzkiego, poświęcona realizacji programu #SzczepimySię z OSP.

 

 

Program #SzczepimySię z OSP składa się z 3 części:

  • Premia na Start: 3 tys. zł dla jednostki OSP za pomoc w wykonaniu 50 szczepień pierwszą dawką.
  • Premia za Szczepienia OSP: 20 lub 40 zł (w zależności od wieku zaszczepionej osoby) dla OSP za pomoc w zaszczepieniu każdej kolejnej osoby.
  • Konkurs OSP na Medal #SzczepimySię: ogólnopolski konkurs na 300 najlepszych jednostek OSP według liczby zrealizowanych szczepień.

 

 

 

W ramach Programu #SzczepimySię z OSP, jednostka OSP pomaga w wykonywaniu szczepienia, jeżeli realizuje minimum 1 z poniższych 3 działań:

  • organizuje i przeprowadza transport personelu medycznego wykonującego szczepienie do miejsca zamieszkania pacjenta,
  • organizuje i przeprowadza transport pacjenta do punktu szczepień lub innego miejsca wykonywania szczepienia,
  • organizuje i prowadzi Tymczasowy Punkt Szczepień.

 

 

Uwaga! Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zaszczepienie minimum 50 osób pierwszą dawką oraz uzyskanie minimum 100 punktów przez jednostkę OSP. Konkurs potrwa do 30 października br. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w listopadzie br., po przygotowaniu ostatecznego rankingu jednostek OSP przez Centrum e-Zdrowia.

 

 

 

 

KP PSP w Malborku gorąco zachęca wszystkie jednostki OSP - nie tylko z naszego powiatu - do wzięcia udziału w programie. Szczegółowe informacje, w tym Zasady Programu, Regulamin Programu wraz z załącznikami, m.in. wzory umów, materiały do oznaczenia Tymczasowego Punktu Szczepień znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/osp.

 

 

 

Informację przekazał: kpt. Damian Tomaszewski, Zastępca Komendanta KP PSP w Malborku  

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.