Wydanie nr 146/2024, Sobota 25.05.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Magdalena, Beda, Leon, Imisława, Grzegorz, Urban, Leona, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Krynica Morska. Trzy dni sportowych emocji - Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu i wing foilu. Zobacz na żywo

Krynica Morska. Trzy dni sportowych emocji - Puchar Polski i Mistrzostwa… fot. zdjęcie poglądowe
Od piątku do niedzieli po raz 16. będą rozgrywane Mistrzostwa Polski w kitesurfingu. Zawodnicy na wodach w okolicach Krynicy Morskiej będą ścigać się na hydro skrzydłach i tych wykonujących widowiskowe powietrzne ewolucje. Będzie można spotkać polskie gwiazdy próbujące swoich sił w tym sporcie: Annę Powierzę, Bartosza Obuchowicza, Dorotę Gardias i Sylwię Nowak.

 

Od piątku, 30 lipca do niedzieli, 1 sierpnia br. na plaży przy wejściu numer 26 w Krynicy Morskiej będzie można spotkać najlepszych zawodników w tej dyscyplinie sportu. Lista nie jest jeszcze zamknięta. Do udziału będzie można zgłosić się również w dniu rozpoczęcia rywalizacji, 30 lipca, w godzinach 8-9.30 w biurze zawodów na plaży.

 

 

Zawody, jeśli tylko będą odpowiednie warunki wiatrowe, czyli minimum 7 węzłów, rozpoczną się o godz. 10. Nad prawidłowym ich przebiegiem czuwać będzie Polski Związek Kiteboardingu. W Krynicy Morskiej rozdane zostaną nagrody rzeczowe o wartości 24 tys. zł oraz nagrody finansowe o wartości 10 tys. zł.

 

 

 

 

Wspólnie chronimy Bałtyk.

W Krynicy Morskiej zawodnicy będą nie tylko rywalizować między sobą, ale też pływać w słusznej sprawie. Każdy z nich otrzyma przed startem zegarek, który nie tylko kompleksowo monitoruje stan zdrowia użytkownika (m.in. poziom saturacji krwi, tętno w czasie rzeczywistym), ale także mierzy liczbę, w tym przypadku przepłyniętych kilometrów. Jeden kilometr to 3 zł, które zostaną przekazane na ochronę Bałtyku i działania Fundacji MARE.

 

 

 

 

Źródło: pomorskie.eu

 

pomorskie.eu
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Wykonujemy Zdjęcia i Filmy Lotnicze w Jakości Full HD - Wielowirnikowy Bezzałogowy Statek Latający - Dron - Biały 24 TvMalbork.pl Wykonujemy Zdjęcia i Filmy Lotnicze w Jakości Full HD - Wielowirnikowy Bezzałogowy Statek Latający - Dron - Biały 24 TvMalbork.pl
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.