Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stare Pole. Urzędowa winda oddana do użytku dla petentów.

  • Wydanie nr 268/2021
  • 28 lipca 2021, 11:04
  • UG Stare Pole
  • Wiadomości
Stare Pole. Urzędowa winda oddana do użytku dla petentów. fot. UG Stare Pole
Pod koniec tamtego roku Wójt Gminy Stare Pole, Marek Szczypior podpisał umowę na budowę zewnętrznej windy przy budynku Urzędu Gminy oraz związaną z tą inwestycją przebudowę podjazdu. Środki na inwestycję pozyskano z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” oraz ze środków własnych Gminy Stare Pole.

 

Montaż windy w budynku Urzędu Gminy w Starym Polu wynikał z konieczności likwidacji istniejących barier architektonicznych, bowiem obsługa interesantów prowadzona jest na pierwszym poziomie i można było się tam dostać jedynie schodami. Dla osób niepełnosprawnych lub mających problem z poruszaniem się stanowiło to olbrzymi problem.

- „Na parterze budynku mieści się ogólnie dostępny niewielkich rozmiarów hol, w którym nie ma możliwości wyodrębnienia oddzielnej strefy na obsługę osoby z ograniczonymi możliwościami ruchowymi z zachowaniem zasad poufności" – mówiła w marcu br. naszej redakcji Agnieszka Skotarek z Urzędu Gminy Stare Pole. - „Obsługa w holu jest mało komfortowa i klienci często nadużywając zdrowia pokonują barierę schodów, aby być obsłużonym. Winda jest obiektem, który umożliwi wielu nie w pełni sprawnym interesantom Urzędu Gminy załatwienie niezbędnych spraw urzędowych".

 

 

 

 

W czwartek, 22 lipca br. odbyło się uroczyste oddanie windy do użytku nie tylko niepełnosprawnych mieszkańców. Wśród zaproszonych gości był starosta malborski, Mirosław Czapla oraz wicestarosta, Waldemar Lamkowski. Poświęcenia nowego nabytku dokonał ksiądz Adam Śniechowski, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Królewie, któremu bardzo bliskie są sprawy osób starszych i niepełnosprawnych gminy Stare Pole. 

Wójt Gminy Stare Pole, Marek Szczypior po powitaniu zgromadzonych gości i uroczystym błogosławieństwie przeciął symboliczną wstęgę, po czym zaprosił wszystkich do próbnego przejazdu windą.

 

 

 

 

Środki na inwestycję pozyskano z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz ze środków własnych Gminy Stare Pole. Koszt całkowity inwestycji wyniósł 205 184, 99 zł - w tym uzyskane dofinansowanie ze środków PFRON wyniosło 66 150, 00 zł i środki własne 139 034, 99 zł.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Stare Pole


 

UG Stare Pole
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.