Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Poszkodowany zabrany LPR po wypadku w Brzózkach – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Poszkodowany zabrany LPR po wypadku w Brzózkach – weekendowy raport… fot. FB OSP w Nowym Stawie
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 30 interwencji. Dotyczyły one m.in. usunięcia kokonów owadów błonkoskrzydłych, nadłamanych konarów drzewa i plam oleju oraz odkręconych hydrantów. Strażacy wyjeżdżali do 5 pożarów - trawy, traktora, sadzy w przewodzie kominowym, szopek drewnianych oraz zadymienia dachu. Jedna interwencja dotyczyła topielca, próby samobójczej oraz uwięzionego kota, a także dowozu osób na szczepienie. Ratownicy obsłużyli miejsca trzech kolizji i trzech wypadków drogowych. Cztery razy wyjeżdżali z interwencją do ujawnionych beczek z nieznaną substancją.

 

Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 63-letniego mężczyznę, który usiłował ukraść ciężarowe IVECO o wartości 120 tys. zł. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Teraz mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Chciał ukraść ciężarówkę. Przeszkodzili policjanci.

We wtorek, 20 lipca br. po godzinie 22 do malborskiej komendy zgłosił się właściciel ciężarowego IVECO, który powiadomił policjantów, że w godzinach popołudniowych ktoś ukradł kluczyk ze stacyjki pojazdu zaparkowanego przed jego firmą. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni.

Funkcjonariusze, na podstawie zapisu monitoringu ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 63-letni mieszkaniec Malborka. Podczas dalszych działań operacyjnych, przed północą policjanci udaremnili dokonania kradzieży ciężarówki, zatrzymując 63-latka na gorącym uczynku. Mężczyzna za pomocą skradzionego wcześniej kluczyka dostał się do wnętrza pojazdu i usiłował nim odjechać.

Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. Pokrzywdzony wycenił wartość samochodu na 120 tys. zł. W czwartek śledczy przedstawili mu zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo 63-latkowi grozi nawet do 10 lat więzienia.

 

 

 

 

Poszkodowany zabrany LPR po wypadku w Brzózkach.

W piątek, 23 lipca br. w miejscowości Brzózki doszło do wypadku drogowego. O godz. 18.42 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym. Zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej i po jednym zastępie OSP Nowy Staw i OSP Lipinka. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki KIA Rio w przydrożnym rowie. Pojazdem podróżowało 5 obywateli Ukrainy. Jeden z poszkodowanych mężczyzn pozostał w pojeździe. Pozostałe osoby znajdowały się poza pojazdem.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym znajdującym się poza pojazdem (wsparcie psychiczne, badanie urazowe, unieruchamianie złamań oraz podejrzenia uszkodzenia miednicy). Strażacy ustabilizowali pojazd wiszący w poprzek rowu. Wykonali dostęp za pomocą sprzętu hydraulicznego do poszkodowanego znajdującego się w pojeździe oraz przeprowadzili jego ewakuację. Ratownicy zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca i pomogli w transporcie poszkodowanego do śmigłowca. Po załadowaniu rozbitego pojazdu na lawetę, po 3 godz.08 min. zakończono działania, w których udział brały 3 zastępy JRG Malbork w sile 10 ratowników, 2 zastępy z JRG Nowy Dwór Gdański w sile 6 ratowników.

 

 

 

 

Zderzenie dwóch osobówek w Tragaminie.

W niedzielę, 25 lipca br. o godz. 08.16 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Tragamin. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po kolizji drogowej. Pojazdy znajdowały się na jednym pasie drogi. Nie było poszkodowanych osób. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Na czas trwania akcji wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejsce przyjechał ZRM. Strażacy usunęli auta na pobocze drogi. Po sorpcji płynów eksploatacyjnych po godzinie zakończono działania, w których łącznie wzięło udział 7 ratowników.

 

 

 

 

Pożar szopek drewnianych w Świerkach.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 26 lipca br. w miejscowości Świerki. O godz. 00.45 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze drewnianych szopek. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej i po jednym zastępie OSP Nowy Staw i OSP Lipinka. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano pożar jednej szopki oraz część drugiej o konstrukcji drewnianej. Nie było poszkodowanych osób.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu oraz oświetleniu miejsca zdarzenia. Ratownicy w aparatach OUO podali jeden prąd wody na palące się szopki oraz dokonali rozbiórki drewnianych szopek w celu eliminacji zarzewi ognia. Po ugaszeniu pożaru, przeszukali pogorzelisko. Na tym po 1 godz.06 min. zakończono działania, w których udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników, zastęp OSP Lipinka w sile 6 ratowników oraz zastęp OSP Nowy Staw w sile 4 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia: FB OSP w Nowym Stawie

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
.
. 27.07.2021, 10:45
Czy kierowców z firmy DHL nie obowiązują przepisy w ruchu drogowym i mogą używać telefonów komórkowych w czasie jazdy na drogach.