Wydanie nr 230/2022, Czwartek 18.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena, Agapit, Bogusława, Bronisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Dary dla miasta od Zakonu Joannitów.

Malbork. Dary dla miasta od Zakonu Joannitów. fot. TvRegionalna24.pl
Od ponad 20 lat dr Christian Meyl, członek Zakonu Joannitów i Honorowy Obywatel Miasta Malborka wspiera mieszkańców naszego miasta. Tym razem przyjechał z kolejnymi darami.

 

W poniedziałek, 19 lipca br. po raz kolejny Stację Socjalną Joannitów, której siedziba mieści się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Słowackiego w Malborku odwiedził wielki przyjaciel naszego miasta, dr Christian Meyl, członek Zakonu Joannitów i Honorowy Mieszkaniec Miasta Malborka. Razem z nim przyjechała m.in. jego żona, Sigrid.

 

 

Od ponad 20 lat dr Meyl wspiera najbardziej potrzebujących mieszkańców Malborka, przywożąc lekarstwa, sprzęt medyczny, środki opatrunkowe, które chorzy mogą dostać w Stacji Joannitów za darmo. I tym razem przyjechał z kolejnymi darami, m.in. lekarstwami za kwotę 30 tys. euro. Ale to nie wszystko.

 

 

Na ręce prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku, Pawła Chodyniaka Joannita przekazał mikroskop dwustanowiskowy, na którym równocześnie będą mogły pracować dwie osoby. Jest to o tyle ważne, że będzie można szkolić na nim nowych pracowników. Mikroskop został pozyskany przez dr Meyla z jednego z uniwersytetów niemieckich, który ostatnio zamykał jeden z wydziałów uczelni.

 

 

Finansowe wsparcie w wysokości 1500 euro (około 6 tys. zł) od Zakonu Joannitów dostał dyrektor MOPS-u, Jacek Wojtuszkiewicz. Pieniądze te zostaną przeznaczone na remont mieszkania chronionego dla kobiet doświadczających przemocy domowej. Lokal ten funkcjonuje od 7 lat dzięki inicjatywie i wsparciu finansowym dr Meyla.

Warto wspomnieć, że współpracę z Zakonem Joannitów koordynuje Jerzy Fryc, kierownik Stacji Socjalnej Joannitów w Malborku.

 

Ilu mieszkańców jest już zaszczepionych? Czy młodzież chętnie się szczepi? I skąd pomysł na szczepienie pod namiotem? O tym dowiecie się z materiału wideo.

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.