Wydanie nr 146/2024, Sobota 25.05.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Magdalena, Beda, Leon, Imisława, Grzegorz, Urban, Leona, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Sukces Kamila Czarnoty w zawodach na wodach otwartych.

  • Wydanie nr 146/2024
  • 20 lipca 2021, 11:59
  • MAL WOPR
  • SportWodne
MAL WOPR. Sukces Kamila Czarnoty w zawodach na wodach otwartych. fot. MAL WOPR
Rewelacyjnym wynikiem zakończył się udział zawodnika MAL WOPR Kamila Czarnoty w zawodach Aqua Speed Open Water Series, które odbyły się w sobotę, 17 lipca br. w Elblągu. Sobotnie zmagania były drugimi w cyklu zawodów, których pomysł powstania pojawił się w trudnych czasach ubiegłorocznej pandemii.

 

W dobie zamkniętych pływalni, pasjonaci tego sportu postanowili wyjść na otwarte akweny i tak pojawiły się zawody dające nadzieję na normalność oraz podtrzymanie pasji do pływania u wielu miłośników tego sposobu aktywnego spędzania czasu. Ubiegłoroczny pomysł na stworzenie cyklu zawodów na wodach otwartych okazał się strzałem w dziesiątkę i dlatego w bieżącym roku obywa się już drugi cykl tych zawodów.

 

 

 

 

Po pierwszych w tym roku zawodach w Ślesinie przyszedł czas na Elbląg, w którym nie mogło zabraknąć reprezentanta Malborka.

- „Kamil Czarnota walczył na dystansie 0,95km, w którym wraz z nim na linii startu ustawiło się 40 pływaków. W samym centrum elbląskiej starówki, w rzece Elbląg malborski pływak popłynął doskonale, zajmując w kategorii open 2 lokatę, a w swojej kategorii wiekowej nie miał sobie równych” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - „Pokonanie blisko kilometra zajęło Kamilowi 13 minut i 28 sekund, a w polu pozostawił wielu znacznie starszych zawodników. To bardzo dobry występ malborczyka. Pokazał w nim, że nie jest wyłącznie tzw. „pływakiem basenowym”, ale potrafi też odnaleźć się w trudnych warunkach otwartej wody".

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork

MAL WOPR
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.